Krátce z města - 27. 4. 2017

Dar pro Jesle Rakovník
Rada města souhlasila s přijetím daru ve formě kostek LEGO® Duplo v hodnotě 5 000 Kč od společnosti LEGO Production, Kladno pro Jesle Rakovník.

Kontrola dotací poskytnutých v roce 2016
Odbor školství, památkové péče, kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu informoval radní o kontrole dotací, které byly poskytnuty v roce 2016. V loňském roce došlo k uzavření 173 smluv v celkovém objemu 5 153 000 Kč, z důvodu nedočerpání dotace bylo na účet města vráceno celkem 17 283 Kč.

Dar pro 3. ZŠ Rakovník
Rada města souhlasila s přijetím daru ve formě poukázek na odběr zboží v celkové hodnotě 2 400 Kč od společnosti PINIE Lubná.

Projektová dokumentace na výstavbu Medové ulice
Rada města rozhodla zahájit projekční práce na výstavbu Medové ulice. Prvním krokem je zpracování úvodní studie, kterou zpracuje Ing. Libor Křižák za cenu 65 tis. Kč. V případě následné realizace projektu budou ve spolupráci s jednotlivými síťaři vybudovány inženýrské sítě, dojde k vybudování nové komunikace vč. odvodnění a veřejného osvětlení.

Projektová dokumentace parkoviště u zimního stadionu
Rada města rozhodla zadat přípravu projektové dokumentace na projekt „Rekontstrukce komunikace a parkoviště u zimního stadionu v Rakovníku“ společnosti Atelier Kprojekt, Rakovník za celkovou cenu 108 779 Kč vč. DPH. Součástí projektu je navýšení kapacity parkovacích míst, oprava komunikace vč. odvodnění a obnovy veřejného osvětlení. Konkrétně se jedná o úsek od Zimního stadionu směrem k mostu u plynárny.

Výpůjčka soupravy Turbo pro opravu místních komunikací
Rada města rozhodla objednat u společnosti Údržba městských komunikací Rakovník opravy místních komunikací systémem nástřiku emulze v celkové ceně 600 tis. Kč.

Oprava cest v urnovém háji
Rada města rozhodla na základě výsledku zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo na 3. etapu opravy cest v urnovém háji se společností Michal Bajušev, Holedeč – Veletice za celkovou cenu 711 710 Kč vč. DPH.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 27. 3. 2017, nabídky měly být doručeny do 7. 4. 2017 do 9:00 hod. Zadávacího řízení se zúčastnily 2 společnosti.
Jedná se o poslední, realizačně nejobtížnější, etapu rekonstrukce pěších cest v urnovém háji. První etapa byla realizována v roce 2012, druhá v roce 2014.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 2. 5. 2017 0:00