Krátce z města - 27. 4. 2016

Vyúčtování dotací v oblasti kultury, sportu, životního prostředí, zájmových spolků a prevence sociálně patologických jevů za rok 2015
Město Rakovník uzavřelo v roce 2015 v oblasti kultury, sportu, životního prostředí, zájmových spolků a prevence sociálně patologických jevů celkem 164 smluv o poskytnutí dotace a rozdělilo celkem 4 904 800 Kč.
Odbor školství, památkové péče, kultury, tělovýchovy a cestovního ruchu provedl každoroční kontrolu vyúčtování dotací v uvedených oblastech poté, co jednotliví příjemci dodali vyúčtování dotací (každoročně je termín dodání stanoven do 31. 1. roku). Na základě kontroly bylo vráceno celkem 34 928 Kč od 4 příjemců. Ve 3 případech se jednalo o vrácení z důvodu nerealizování akce, v 1 případě nebyla částka dotace dočerpána.

Oblast

Počet smluv

Poskytnuto (Kč)

Vráceno (Kč)

Životní prostředí

Prevence sociálně patologických jevů

Zájmové spolky

Nové zábradlí v lokalitě „Na Váze“
V průběhu měsíce dubna došlo k výměně starého zábradlí za nové historizující v lokalitě u Tylova divadla. Město Rakovník chce ve výměně zábradlí pokračovat, a proto rada města rozhodla objednat stejné litinové sloupky včetně řetězů na výměnu zábradlí v lokalitě „Na Váze“. Sloupky dodá spol. Petra Jarošová, Horní Slavkov za 166 936 Kč vč. DPH.

Sadové úpravy v západní části Komenského náměstí
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na sadové úpravy v západní části Komenského náměstí, a to konkrétně od křižovatky v ul. Jiráskova až ke křižovatce s ul. Malinovského. Jedná se o zelený pás mezi místní komunikací a silnicí II. třídy v Plzeňské ulici široký 1 – 3,5 m. V současné době je pás porostlý různými druhy dřevin, které sázeli majitelé přilehlých domů. Stav dřevin bohužel není uspokojivý a zejména jehličnany trpí v tomto úzkém prostoru suchem a v zimním období také používáním posypové soli.
V rámci sadových úprav dojde k založení aleje stromů, která částečně odcloní rušnou komunikaci od jednotlivých domů a sjednotí dnes víceméně chaotickou a do uličních prostorů nevhodnou výsadbu. Samotná alej bude podsazena dvouřadým živým plotem po celé délce i šířce zeleného pásu. V rámci sadových úprav dojde k vysazení 38 stromů a 835 keřů.

Modernizace umývárny a WC v MŠ Šamotka
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na modernizaci umývárny a dvou dětských WC v přízemí MŠ Šamotka. V rámci rekonstrukce dojde k výměně sprchového koutu, výměně obkladů a dlažby a budou osazena nová dětská umyvadla a WC. Na modernizaci umývárny a WC přispěla společnost Procter&Gamble – Rakona a dar v podobě materiálu pro obklady poskytla také společnost Lasselsberger, Rakovník. K samotné rekonstrukci dojde v období prázdnin.

Modernizace sociálního zařízení v ZUŠ Rakovník
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na modernizaci tří chlapeckých WC a jednoho WC pro personál. Na modernizaci sociálního zařízení se stejně jako v případě MŠ Šamotka podílí společnosti Procter&Gamble – Rakona a Lasselsberger, Rakovník. Modernizace proběhne v období prázdnin.

Rekonstrukce chodníků a vozovky v ulicích Čelakovského a Zd. Havlíčkové
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na rekonstrukci chodníků a vozovky v ulicích Čelakovského a Zd. Havlíčkové. V těchto ulicích probíhá v současné době rekonstrukce inženýrských sítí, následně dojde k rekonstrukci vozovky a chodníků. Rekonstrukce proběhne v termínu od 1. 8. do 15. 10. 2016.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 28. 4. 2016 0:00