Krátce z města - 26. 5. 2016

Přijetí darů
Rada města na svém posledním zasedání udělila souhlasy s přijetím následujících darů:

• MŠ Šamotka – nepeněžní dar, konkrétně radiopřijímač, v hodnotě 8 000,- Kč od Pavla Kulhánka – Elektro – viola, s. r. o. Rakovník,
  • MŠ Průběžná – peněžní dar ve výši 2 000,- Kč od spol. Eberspächer, s. r. o., na úhradu dopravy dětí do školy v přírodě ve Šlovicích,
  • 3. ZŠ – peněžní dar ve výši 5 000,- Kč od Ing. Radima Knora na úhradu dopravy na školní akci tříd 6.A a 6.B.

Úhrada nákladů na vydání sborníku 2. ZŠ Rakovník
Na Městský úřad Rakovník byla doručena žádost ředitele 2. ZŠ Rakovník o finanční příspěvek na vydání sborníku v rámci oslav 130. výročí založení školy. Rada města rozhodla, že náklady na vydání tohoto sborníku uhradí v plné výši – 15 498,- Kč.

Nová telefonní ústředna
Rada města rozhodla na základě vyhodnocení veřejné zakázky na realizaci hybridního řešení telefonní ústředny uzavřít kupní smlouvu se společností COPROSYS, a. s., Chrudim za celkovou cenu 116 977,- Kč vč. DPH. Předmětem této zakázky byl nákup nové telefonní ústředny pro odbor dopravy MěÚ, 30 ks digitálních telefonních přístrojů a doplňující služby (instalace, konfigurace, doprava atp.). Vypsané veřejné zakázky se zúčastnilo 6 společností.

Výsledek zadávacího řízení – dlouhodobý úvěr
Rada města se na své poslední schůzi zabývala také výsledkem zadávacího řízení na poskytovatele dlouhodobého úvěru ve výši 100 mil. Kč. Zadávací řízení bylo zveřejněno od 15. 3. do 21. 4. 2016 a na městský úřad byly doručeny 3 nabídky. Nejnižší nabídku poslala Československá obchodní banka, a tak se radní rozhodli doporučit zastupitelstvu města uzavřít smlouvu o úvěru s touto bankou.
Zadávací řízení se posuzovalo na základě odchylky od 3M PRIBOR, ČSOB nabídla odchylku 0,03 %, což byla nabídka nejnižší, navíc bez poplatků za vedení úvěrového účtu. Pokud by úrokové sazby zůstaly na aktuálních sazbách (aktuální 3M PRIBOR je 0,29), město by po 10 letech zaplatilo navíc 1,5 mil. Kč za úroky.

Rekonstrukce ul. Malinovského, Rejčkova, Rubínova
Rada města rozhodla zahájit projekční práce na projektu rekonstrukce ulic Malinovského, Rejčkova a Rubínova a zadala zpracování projektové dokumentace společnosti Ateliér Kprojekt, Rakovník za celkovou cenu 217 014,- Kč vč. DPH.
Jedná se o plánovanou opravu komunikací, které jsou dlouhodobě v havarijním stavu. Projekt bude zpracován tak, aby alespoň na jeho část bylo možné podat žádost o dotaci z IROP.

Rekonstrukce chodníku a vozovky v ul. Nad Jamkou, Mýtská a Jamka
Rada města rozhodla zahájit projekční práce také na projektu rekonstrukce chodníku a vozovky v ul. Nad Jamkou, Mýtská a Jamka a zadala zpracování projektové dokumentace společnosti Ateliér Kprojekt, Rakovník za cenu 114 042,- Kč vč. DPH. Projekt rekonstrukce bude připraven stejně jako v předchozím případě tak, aby na něj bylo možné podat žádost o dotaci z IROP. Hlavní devizou projektu bude odvedení pěších z frekventované Lišanské ulice.

Oprava kanceláří v bývalých prostorách MP
V průběhu měsíce června dojde k přesunu městské policie do nových prostor, a tak rozhodla rada města vypsat zadávací řízení k podání nabídky na úpravy stávajících kanceláří. Stavební práce zahrnují celkovou rekonstrukci sociálního zařízení, výměny PVC, odstranění vlhkých omítek, malování všech prostor, zazdění dveří na západní straně, výměnu oken apod. Tyto kanceláře bude po jejich rekonstrukci využívat odbor vnitřních věcí.

Oprava fasády – MŠ V Hradbách
Rada města rozhodla na základě žádosti ředitelky MŠ V Hradbách vypsat zadávací řízení na opravu fasády ve dvou variantách – oprava všech stran budovy s ukončením v roce 2017 a oprava pouze západní a jižní strany s ukončením oprav v roce 2016.

Modernizace sociálního zařízení – ZUŠ
Na základě výsledku zadávacího řízení rozhodli radní uzavřít smlouvu o dílo na modernizaci sociálního zařízení Základní umělecké školy Rakovník se společností Borry build, Kadaň za cenu 378 767,- Kč vč. DPH. Se samotnou rekonstrukcí pomůže také společnost Lasselsberger, která daruje obklady a dlažbu.
Společnost Lasselsberger věnovala v letošním roce obklady a dlažby pro několik rekonstrukcí, v souhrnu se jedná o materiál za 111 441,- Kč.

Upozornění na zvýšenou hlukovou zátěž
Upozorňujeme občany, že na základě informací organizátorů bude v souvislosti s konáním leteckého dne v sobotu 11. 6. 2016 ve městě zvýšená hluková zátěž. Největší intenzitu hluku předpokládáme při průletu a ukázce dvojice letounů JAS-39 Gripen v 13:10 hod.

Datum vložení: 31. 5. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2016 0:00