Krátce z města - 25. 2. 2015

Změna provozovatelských smluv

Zastupitelstvo města bude rozhodovat o změně provozovatelských smluv, které má město Rakovník uzavřené na provoz sportovních areálů a na jejichž základě poskytuje daným provozovatelům příspěvek na údržbu a zajištění provozu těchto areálů. Jedná se o smlouvy s TJ Tatran, SK Rakovník, TJ HC Rakovník, HVS Rakovník a GolfClub 85.

Některé smlouvy jsou starší více jak 10 let a jejich podmínky se liší dle doby uzavření. Odbor správy majetku tedy navrhl novou variantu smluv tak, aby byly sjednoceny podmínky smluv. Základní změnou je, že nemovitosti by měli provozovatelé v užívání na základě smlouvy o výpůjčce (u nemovitého majetku na dobu delší 30 dnů dle zákona) a provozovatelská smlouva by řešila pouze provoz areálu a výši finančního příspěvku. Součástí je i povinnost dokládat čtvrtletní příjmy, a také stanovení limitu mzdových nákladů, na které je možné čerpat příspěvek města.

Všechny kluby přistoupily na náš návrh smlouvy. V souvislosti se změnou smluv pouze TJ HC zažádal o navýšení příspěvku z důvodu prodloužení zimního provozu na zimním stadionu, ostatní výše příspěvků zůstávají ve stejné výši.

Nové smlouvy by byly uzavřeny s účinností od 1. 4. 2015 a stávající tedy ukončeny k 31. 3. 2015.

Kalkulace cen „hřbitovních služeb“

Rada města rozhoduje s účinností od 1. 2. 2015 stanovit výši ceny služeb spojených s nájmem hrobového místa na 120Kč/m² hrobového místa za rok a nájemného za hrobové místo na 30Kč/m²/rok. Výběr nájemného a úhrady za služby spojené s nájmem je odváděn měsíčně.

Rada je oprávněna stanovit cenu služeb od 0 až do maxima, které je stanoveno na základě výpočtu ze součtů nákladů na hrobová místa a následně přepočteno na 1 m² (222,98Kč/m²). Oproti posledním rokům (2013, 2014) se cena služeb spojených s nájmem nakonec zvýšila o 30Kč. Rada ustanovila vyšší cenu z důvodu, že v posledních letech bylo z rozpočtu města na městská pohřebiště více investováno. Konkrétně v loňském roce tato částka činila kolem 1 759 000 Kč a sloužila na rekonstrukci chodníků, kanalizaci hřbitova a další. Za hřbitovní služby bylo v daném roce vybráno celkem 669 000 Kč.

Datum vložení: 25. 2. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 2. 2015 0:00