Krátce z města - 24. 7. 2014

Přidělení bytu v DPS
Rada města rozhodla na základě návrhu komise sociálních věcí přidělit byt č. 14 v Domě s pečovatelskou službou ve Vysoké ulici zájemkyni, která byla vedena ve II. skupině uchazečů o umístění. V současné době zůstává v seznamu uchazečů o umístění v DPS v Rakovníku 18 zájemců, z nichž 4 jsou vedeni ve II. skupině uchazečů a zbývající jsou v I. skupině uchazečů (nejvíce naléhavé případy jsou vedeny v III. skupině).

Zajištění výkonu pěstounské péče pro rok 2015
Městský úřad Rakovník zajišťuje v rámci rakovnického okresu dohody o pěstounské péči. V současné době má MěÚ Rakovník uzavřeno 38 dohod a v souladu s těmito dohodami musí zajistit respitní pobyty dětí, aby si mohli pěstouni odpočinout.
Odbor sociálně-právní ochrany dětí realizuje tyto pobyty, jejichž termíny kopírují termíny prázdnin, pravidelně ve Skryjích. Pro rok 2015 však dojde ke změně a zatraktivnění pobytu v červencovém termínu. Rada města schválila změnu místa konání pobytu v červencovém termínu – tento pobyt se nově uskuteční v rekreačním zařízení v Jistci u Vráže u Písku.

Příspěvek pro SK Olympie Rakovník
Na MěÚ Rakovník byla doručena žádost SK Olympie Rakovník o poskytnutí finančního příspěvku na nákup nového sportovního vybavení (dresů) pro své futsalové mužstvo žen. Rada města rozhodla poskytnout finanční příspěvek 10 000 Kč, který bude použit na pořízení dresů, na nichž bude umístěno logo města.

Modernizace učitelských toalet v budově ZUŠ Rakovník
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na modernizaci dvou učitelských toalet v 2. a 3. nadzemním podlaží ZUŠ Rakovník se společností Roman Topinka, Rakovník za celkovou cenu 77 926 Kč vč. DPH.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 30. 6. do 9. 7. 2014 a zúčastnil se jí jeden zájemce. Původně měly být opraveny 3 učitelské toalety, ale vzhledem k finanční náročnosti bylo rozhodnuto o opravě pouze 2 toalet.

Nabídka pronájmu bytu
Rada města rozhodla zveřejnit záměr pronajmout byt č. 8 v ul. Otýlie Beníškové 2532. Jedná se o byt 2kk o výměře cca 53 m2 vč. balkonu a sklepa a minimální měsíční nájemné je stanoveno na částku 3 729 Kč.

Pronajmutí bytu
Rada města rozhodla na základě vyhodnocení došlých žádostí přidělit byt č. 9 v ul. Otýlie Beníškové 2532 zájemci za nabízenou cenu 5 011 Kč/měsíčně.
Záměr pronájmu byl zveřejněn od 30. 6. do 10. 7. 2014 a na MěÚ Rakovník byly doručeny 4 žádosti.

Částečná směna a odprodej pozemků
Rada města doporučuje zastupitelstvu města směnit pozemek o výměře 370 m2, který se nachází v zaploceném areálu MŠ Vinohrady, ale není v majetku města, za 2 pozemky nacházející se jižně pod silnicí směrem na Olešnou o celkové výměře 4 245 m2 (3371 m2 a 874 m2) s tím, že nový vlastník pozemků doplatí městu za rozdíl ve výměře pozemků částku 2 062 800 Kč.

Rekonstrukce schodišť v ul. Pod Nemocnicí
Rada města rozhodla na základě cenové nabídky objednat u spol. Údržba městských komunikací rekonstrukci přístupových schodišť a chodníčků v ul. Pod Nemocnicí před čp. 2140 a 2141. V rámci rekonstrukce dojde k opravě obou schodišť, obnově živičného povrchu nad a pod schodištěm, obnově nátěrů zábradlí a opravě dvorní vpusti.

Vyhodnocení zadávacího řízení na rekonstrukci ul. Jilská
Na základě vyhodnocení došlých nabídek rozhodla rada města uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci ulice Jilská se společností Froněk, s. r. o., Rakovník za celkovou cenu 1 209 763 Kč. Cena rekonstrukce ulice bude celkem 1 448 814 Kč, příspěvek RWE na obnovu povrchu v šíří ½ jízdního pruhu činí částku 239 051 Kč.

Wi-fi síť v hlavní budově 1. ZŠ Rakovník
Na odbor správy majetku byla doručena žádost ředitele 1. ZŠ Rakovník o souhlas s realizací wi-fi sítě v hlavní budově školy.
Rada města souhlas udělila.

Vyhodnocení zadávacího řízení na rekonstrukci ul. Durasova, Erbenova, Bradského
Rada města rozhodla na základě vyhodnocení došlých nabídek uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci ulic Durasova, Erbenova, Bradského se společností Froněk, s. r. o., Rakovník za celkovou cenu 2 259 638 Kč vč. DPH. Cena rekonstrukce bude celkem 3 056 178 Kč vč. DPH, zbývající částka 796 540 Kč je příspěvkem společnosti RWE na obnovu povrchu.

Modernizace umývárny – MŠ Šamotka
Rada města rozhodla objednat u spol. Lukáš Jasanský, Rakovník práce na modernizaci umývárny v 2. nadzemním podlaží MŠ Šamotka za celkovou cenu 133 312 Kč.

Rozšíření veřejného osvětlení na nábř. T. G. Masaryka
Rada města rozhodla na základě žádosti z roku 2012 a zpracované projektové dokumentace rozšířit veřejné osvětlení na nábřeží T. G. Masaryka v Rakovníku, a to konkrétně od lávky ve Sportovní ulici k lávce přes Černý potok podél areálů LTC a SK.
Rozšíření veřejného osvětlení provede spol. Pavel Srp, Rakovník za cenu 388 778 Kč vč. DPH.

Zadávací řízení na rekonstrukci Luženské ulice
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na veřejnou zakázku „Rekonstrukce ul. Luženská, Rakovník“ s tím, že město bude zakázku realizovat pouze v případě, že získá dotaci z ROP Střední Čechy.
K vypsání zadávacího řízení muselo město přistoupit již nyní, tedy v době, kdy není jisté, zda dotaci obdrží a zda bude moci rekonstrukci Luženské ulice realizovat. Důvodem je rozsáhlost projektu a požadované dokončení nejpozději do 31. 5. 2015. Stavební práce musí být zahájeny nejpozději na začátku října.
Předpokládaná cena rekonstrukce Luženské ulice je cca 20 mil. Kč.

Datum vložení: 8. 9. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 8. 9. 2014 0:00