Krátce z města - 24. 3. 2016

Akce „Ukliďme Česko“

Rada města rozhodla o zapojení města Rakovníka do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Jedná se o dobrovolnickou akci, do které se město zapojilo již v minulém roce. K úklidu se sešlo cca 20-30 účastníků plus se účastnila i školní zařízení, která prováděla úklid v týdnu před samotným hlavním dnem úklidu (18. dubna 2015). Z loňské akce bylo svezeno a uklizeno 1, 47 t směsného komunálního odpadu a 4,42 t objemného komunálního odpadu. Letošní úklid se uskuteční v sobotu 16. dubna 2016. Sraz účastníků je zatím stanoven v 10:00 hodin u budovy radnice. Pytle a další prostředky na úklid budou zajištěny a distribuovány prostřednictvím úřadu. Svoz odpadu bude opět provádět firma Marius Pedersen. Podrobné informace ještě budou poskytnuty a zveřejněny na http://www.uklidmecesko.cz/event/12061/, kde se taktéž mohou občané přihlašovat jako dobrovolníci.

Oprava historické fasády radnice

Na základě usnesení rady města bylo vypsáno zadávací řízení na opravu historické fasády radnice. Jedná se o opravu severní fasády a radniční věže (oprava fasády a atiky). V termínu zadávacího řízení, od 15. 2. do 29. 2. 2016, byly doručeny 3 nabídky. Rada města se rozhodla na základě nejlevnější nabídky ve výši 1,15 mil. Kč. vč. DPH uzavřít smlouvu o dílo s firmou Zdeněk Roudenský. Termín dokončení díla je stanoven na půlku srpna 2016.

Modernizace jedné umývárny, WC a kuchyňky v MŠ V Lukách

Rada města se rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na modernizaci umývárny, kuchyňky a WC v MŠ V Lukách. Důvodem k vypsání zadávacího řízení je žádost paní ředitelky MŠ na modernizaci příslušných místností a zařízení, která jsou ve špatném stavu. V rámci modernizace budou provedeny nové obklady, nová zádlažba, osazeny nové záchody a umyvadla, instalován sprchový kout apod. Do třídy budou také vybourány nové dveře, protože v této době rodiče přivádějí děti do třídy přes samotné toalety. Náklady budou hrazeny z rozpočtu města a z daru firmy Procter & Gamble. Modernizace je plánovaná na období letních prázdnin.

Úprava odstavné plochy V Jamce

Rada města se na základě cenové nabídky rozhodla objednat úpravu odstavné plochy V Jamce. Jedná se o plochu nacházející se v areálu bývalé spol. Dřevospektrum, která je dlouhodobě nevyužívaná. Úpravu provede Údržba městských komunikací Rakovník za cenu 145 tis. Kč. vč. DPH tak, aby z ní mohlo být vytvořeno parkoviště. V rámci úprav bude provedeno částečné odstranění plotu na některých vybraných místech, terénní úpravy, ořez a odstranění náletových dřevin, odstranění vrat apod. Podkladní vrstva bude z vytříděného materiálu uskladněného na ÚMK a finální vrstva bude z recyklátu, který je uskladněný pro frézování vozovek z různých rekonstrukcí ulic.

Rekonstrukce části chodníku v ulici Rubínova

Rada města se rozhodla na základě cenových nabídek objednat rekonstrukci severní části chodníku v ulici Rubínova (u Komenského nám.). Jedná se o kompletní rekonstrukci chodníku, výměnu obrubníků za betonové a položení zámkové dlažby. Rekonstrukci provede ÚMK za cenu ve výši 136 tis. Kč. vč. DPH nejdříve však v 2. polovině roku 2016 kvůli finančním prostředkům.

Páteřní cyklostezka městem Rakovník

Zastupitelstvo města již v listopadu v roce 2011 schválilo podání žádosti dotaci na projekt „Páteřní cyklostezka městem Rakovník“. Nyní je zapotřebí zpracovat studii proveditelnosti, žádosti o dotaci a v případě získání dotace její následné administrace v průběhu realizace a udržitelnosti projektu. K zaslání cenové kalkulace na dotační management projektu byly osloveny 4 společnosti nabízející dotační služby, z nichž nejnižší nabídku ve výši 98 tis. Kč bez DPH dodala společnost OLIVIUS s. r. o., Sokolov. S firmou město dosud nespolupracovalo, proto si zjistilo reference z měst Cheb a Sokolov, kde si spolupráci s touto společností pochvalují. Rada města se tedy rozhodla zadat práce této firmě.

Zpráva k žádosti Českých drah

Z důvodu rostoucího počtu osobních automobilů parkujících v okolí autobusového nádraží a podél Rakovnického potoka by zde město chtělo zřídit parkoviště, které by mohli využít cestující pokračující z Rakovníka autobusy, tak cestující k další cestě vlakem. Proto už od roku 2013 jedná město s Českými drahami ohledně pozemku u odboru dopravy (1906 m2). Na základě nového znaleckého posudku byla ČD navržena kupní cena ve výši 310 tis. Kč. Zpráva bude předložena ke schválení zastupitelstvu města s doporučením rady města souhlasit s odkoupením této pozemkové parcely.

Datum vložení: 24. 3. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2016 0:00