Krátce z města - 23. 7. 2015

Oprava ul. Klicperovy

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo s Froňkem spol. s r. o., jejímž předmětem je oprava Klicperovy ulice. Již na 21. schůzi se rozhodlo o vypsání zadávacího řízení na tuto zakázku. Text výzvy k podání nabídek byl zveřejněn na ÚD 26. 6. 2015 s termínem jejich podání do 13. 7. 2015. Ve stanovené lhůtě obdrželo město 3 nabídky, které posuzovala jmenovaná komise. Pořadí bylo stanoveno na základě nabídkových cen, z nichž byla nejnižší nabídka společnosti Froněk ve výši 2, 47 mil. Kč vč. DPH. Předpokladem pro zahájení stavebních prací je srpen 2015, předpokládané ukončení září 2015.

Trávníky ul. Luženská

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo, jejímž předmětem je rekonstrukce trávníků v ul. Luženská, s Davidem Rambouským, Komárov.  Jedná se o část od čp. 2035 až do čp. 2128.

Zadávací řízení bylo vypsáno na základě rozhodnutí rady z 27. května. Bylo vyvěšeno 3. 6. 2015 a lhůta pro podání nabídek byla do konce 19. 6. 2015. Přihlásily se 3 firmy, z nichž nejnižší nabídka byla od p. Rambouského 70 tis. Kč s nejvyšší zárukou - 48 měsíců. Předpokládaný termín začátku prací je v srpnu 2015, konec v listopadu 2015.

Kamerový bod se dvěma kamerami ve Vysoké ulici

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo s PKE ČR s. r. o., jejímž předmětem je zřízení kamerového bodu se dvěma kamerami na budově Rabasovy galerie za cenu ve výši 157 tis. Kč vč. DPH.

V lednu se na podnět Mgr. Václava Čermáka město zapojilo prostřednictvím programu MV ČR do Programu prevence kriminality. Město podalo žádost o dotaci ve výši 135 tis. Kč na vybudování nového kamerového bodu v ulici Vysoká. Žádost byla přijata, začátkem června byl schválen investiční záměr. Zbylou část nákladů uhradí město.

Umístění kamerového bodu je strategicky a technicky nejvýhodnější na budově Rabasovy galerie. Jedna kamera bude snímat Synagogu a vjezd do ulice, druhá směr k Vysoké bráně. S Rabasovou galerií byla v tomto směru uzavřena nájemní smlouva o pronájmu části plochy, kde bude kamerový bod umístěn. Zadávací řízení bylo zvoleno formou poptávky, byly tedy osloveny 3 firmy, kterým byly specifikovány požadavky na připojení kamerového systému. Nejnižší nabídku předložila právě společnost PKE s. r. o. Předpokládané ukončení realizace je v polovině září 2015.

Výtah DPS

Rada města rozhodla uzavřít smlouvu s VÝTAHY VANĚRKA s. r. o., jejímž předmětem je stavební část zakázky „Výtah DPS, Wintrovo nám. čp. 1903“ za cenu ve výši 1,3 mil. Kč vč. DPH a také servisní část za cenu 650Kčbez DPH/měsíc, která bude uzavírána na dobu určitou po dobu záruky (60 měsíců).

Rada města již na své 20. schůzi rozhodla vypsat zadávací řízení na tuto zakázku. Do 24. 6. zadavatel obdržel celkem 3 nabídky. Hodnotícím kritériem byla nejnižší nabídková cena, kterou nabídla právě společnost VÝTAHY VANĚRKA (Teplice). Předpokladem zahájení stavebních a montážních prací je konec července 2015, předpokládané ukončení listopad 2015. Realizaci podpořil příslib finanční podpory společnosti Procter & Gamble.

Aby byl prostor ve výtahové šachtě maximálně využit, dojde k odbourání stávajícího průduchu. Po rekonstrukci výtahu jsou očekávány rozměry výtahové kabiny 800x1400 mm. Bohužel jsou tyto šířky limitované stávajícími rozměry schodišťového prostoru.

Výpůjčka zahrady

Rada města projednávala na své minulé schůzi zprávu k výpůjčce zahrady v areálu bývalé školky TOS. Jedná se o zahradu za budovou čp. 1713 v ul. Gen. Kholla. Větší část zahrady je nevyužívaná a její údržbu má na základě smlouvy o výpůjčce v kompetenci klub boxerů. Ti využívají jen část, zbytek pouze udržují. Sami uvedli, že větší část zahrady nepotřebují. Předmětná část je přístupná samostatnými vraty z vnitrobloku sídliště Gen. Kholla a má výměru cca 1 170 m2.

Jedná se o projekt, jehož účelem je provozování „komunitní zahrady“, kdy by byly zajištěny tzv. zahrádky, které by byly umístěny na dřevěných paletách. Každý zájemce by si tak mohl „pronajmout“ za členský poplatek box, kde by si mohl pěstovat, co by chtěl. Daný projekt by zaštiťovala vznikající nezisková organizace. Zahrada by měla provozní řád a byla by uzavřená pouze s přístupem pro členy.

Rada rozhodla daný projekt podpořit a zveřejnit nejdřív záměr výpůjčky.

Datum vložení: 1. 8. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 1. 8. 2015 0:00