Krátce z města - 23. 11. 2016

Porovnání školního stravování
Odbor školství předložil radě města k projednání informativní zprávu porovnávající údaje o počtu zapsaných stravovaných osob ve školní jídelně. Ze zprávy vyplývá, že v roce 2015 (do 15. 7. 2015) došlo u společnosti Scolarest, která dříve školní jídelnu provozovala, k poklesu zapsaných strávníků. Od převzetí školní jídelny nově zřízenou příspěvkovou organizací naopak dochází k nárůstu počtu strávníků. Příspěvková organizace navíc provoz školní jídelny zajišťuje s nižším počtem zaměstnanců.

Modernizace odborných učeben a zajištění bezbariérovosti 3. ZŠ Rakovník
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu na zhotovení projektové dokumentace pro projekt modernizace odborných učeben a zajištění bezbariérovosti 3. ZŠ Rakovník s Ing. Jaroslavem Kodešem, Rakovník za celkovou cenu 145 950 Kč. Projekt zahrnuje rekonstrukci odborných učeben fyziky, přírodopisu a počítačové učebny, a to včetně jejich vybavení, a také opatření pro zajištění bezbariérovosti celé školy díky vybudování dvou výtahů, schodišťové plošiny a bezbariérových toalet. Součástí je také zlepšení konektivity školy, připojení k internetu a sadové úpravy. Předpokládané náklady na realizaci projektu jsou okolo 10 mil. Kč.

Dotace na kompostéry pro občany Rakovníka
Rada města rozhodla pokračovat v procesu získání dotace na zakoupení 850 ks kompostérů, které by byly zdarma zapůjčeny občanům města pro likvidaci biologického odpadu. Město žádá o dotaci ve výši téměř 2,4 mil. Kč, přičemž spoluúčast města je cca 420 tis. Kč. Počítá se však s tím, že při samotné veřejné zakázce budou náklady na zakoupení kompostérů nižší.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 1. 12. 2016 0:00