Krátce z města - 22. 6. 2016

Rekonstrukce Čermákových sadů
Rada města rozhodla na základě vyhodnocení veřejné zakázky uzavřít smlouvu o dílo na obnovu pěších tras a mobiliáře v Čermákových sadech se společností Michal Bajušev, Holedeč za celkovou cenu 5 093 780 Kč vč. DPH.
Pokračování rekonstrukce Čermákových sadů začne v průběhu léta a dokončeno bude v zimě. Čermákovy sady budou mít nové zpevněné komunikace a budou doplněny o lavičky a odpadkové koše, v trase nových zpevněných chodníků přibyde veřejné osvětlení a budou vybudovány dvě vstupní brány (u Sokolovny a u Masarykovy obchodní akademie).

Rekonstrukce sídliště Bendovka
Město Rakovník obdrželo i v letošním roce dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj na revitalizace sídliště – konkrétně na pokračování revitalizace Bendovky – ve výši 4 mil. Kč. Radní proto rozhodli vypsat zadávací řízení k podání nabídky na tuto akci. Předpokládaná cena této etapy je cca 11 mil. Kč vč. DPH.

Sanace spodní stavby – Sokolovna Rakovník
Na základě zpracovaného projektu, který se zabývá potřebou provedení prací zabraňujících pronikání vlhkosti do obvodového pláště budovy Sokolovny, rozhodli radní vypsat zadávací řízení na sanaci spodní stavby této budovy. Náklady na provedení prací jsou odhadovány na částku do 5 mil. Kč, tato částka je v rozpočtu na tuto akci připravena.

Založení aleje na Komenského náměstí
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na založení aleje na západní straně Komenského náměstí se společností KHL – EKO, a. s., Chomutov za celkovou cenu 322 009 Kč vč. DPH. Zadávací řízení bylo zveřejněno od 25. 4. do 16. 5. 2016 a zúčastnilo se ho 9 společností.
V rámci sadových úprav dojde k založení aleje stromů, která částečně odcloní rušnou komunikaci od jednotlivých domů a sjednotí dnes víceméně chaotickou a do uličních prostorů nevhodnou výsadbu. Samotná alej bude podsazena dvouřadým živým plotem po celé délce i šířce zeleného pásu. V rámci sadových úprav dojde k vysazení 38 stromů a 835 keřů.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 28. 6. 2016 0:00