Krátce z města - 2. 2. 2017

Pobyt pro děti z pěstounských rodin na Monínci
Rada města souhlasila s uskutečněním pobytu pro děti z pěstounských rodin v lyžařském středisku Monínec. Pobyt se uskuteční od 13. do 17. února 2017. Náklady na pobyt jsou hrazeny ze státní dotace. Pobytu se zúčastní max. 15 dětí, 3 zaměstnanci odboru sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence, samotný lyžařský výcvik povedou speciální instruktoři.

Provoz jeslí v roce 2017
Rada města rozhodla, že v roce 2017 budou jesle zřizované městem uzavřené v letním termínu od 7. 7. do 4. 8., přičemž udržovací poplatek byl na měsíc červenec snížen na částku 250 Kč, zaopatřovací příspěvek snížen na částku 250 Kč/1 den docházky. Jesle budou v letošním roce uzavřeny ještě 29. 9. a od 27. do 29. 12.

Úhrada dopravy pro ISŠ Rakovník
Na MěÚ Rakovník byla doručena žádost zástupců ISŠ Rakovník o poskytnutí příspěvku na úhradu studentů oborů cestovní ruch a stravovací služby na Mezinárodní veletrh cestovního ruchu v Brně. Rada města rozhodla o poskytnutí příspěvku ve výši 8 000,- Kč.

Zpracování kompletní projektové dokumentace na nový parkovací systém na Husově náměstí
Po posledním projednání studie parkovacího systému rozhodli radní, na základě poptávkového řízení, uzavřít smlouvu o dílo na zpracování kompletní projektové dokumentace nového parkovacího systému na Husově náměstí se společností Ateliér Kprojekt, Rakovník za celkovou cenu 393 250 Kč vč. DPH.

Vybudování dešťové kanalizace na Tyršově koupališti v Rakovníku
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na vybudování dešťové kanalizace v areálu Tyršova koupaliště. V současné době jsou dešťové vody svedeny z polí železničním viaduktem do stávající dešťové kanalizace, která ústí do areálu Tyršova koupaliště. Při přívalových deštích tato stávající kanalizace způsobuje zaplavení garáže a okolí domu správce. Dále dešťová voda pokračuje po povrchu a znečišťuje silnici Rakovník – Křivoklát.
Po vybudování dešťové kanalizace bude odstraněno nebezpečí možné záplavy areálu koupaliště a přilehlé silnice směrem na Křivoklát.

Oprava bezpečnostního přelivu Tyršova koupaliště v Rakovníku
Při prohlídce bezpečnostního přelivu Tyršova koupaliště v Rakovníku byl zjištěn jeho špatný technický stav. Bezpečnostní přeliv je poškozen v oblasti skluzu odtoku a zaústění do Lišanského potoka. Jsou také poškozeny boční stěny zdi přelivu.
Rada města rozhodla na základě výsledku poptávkového řízení o objednání opravy přelivu u společnosti Jirop trade, s. r. o., Blažim za celkovou cenu 206 919 Kč vč. DPH.

Cena nájmu bytů a nájmu hrobových míst zůstává stejná
Rada města rozhodla nevalorizovat pro rok 2017 ceny nájmu bytů. Stejně tak se nebude pro letošní rok navyšovat cena za nájem hrobového místa ani cena za služby spojené s nájmem hrobového místa.

Valorizace nájemních a pachtovních smluv nebytových prostor a pozemků
Rada města rozhodla uplatnit u nájemních a pachtovních smluv na nebytové prostory a pozemky valorizaci ve výši 0,7 %, a to konkrétně u smluv, kde valorizace činí částku 100 Kč a více.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 2. 2017 0:00