Krátce z města - 19. 6. 2014

Úhrada dopravy žáků 2. ZŠ
Rada města rozhodla na základě žádosti 2. ZŠ Rakovník uhradit náklady na dopravu do Kolína ve výši 6 500 Kč na republikové finále atletické soutěže „Štafetový pohár“, které se uskutečnilo 11. 6. 2014. Družstvu 2. ZŠ se podařilo uspět v krajském kole soutěže v Kladně.

Rozdělení školských grantů
Rada města doporučila zastupitelstvu města poskytnout granty v oblasti školství pro školní rok 2014/2015 v celkovém finančním objemu 150 000 Kč.

Nákup výpočetní techniky
Jak jsme již informovali, na Městském úřadu Rakovník dojde ke kompletní obnově počítačů. Veřejná zakázka byla zveřejněna od 5. 5. do 21. 5. 2014 a zúčastnily se jí 3 společnosti. Na základě doporučení komise rozhodla rada města uzavřít kupní smlouvu se společností CSYSTEM, a. s., Brno za celkovou cenu 2 571 946 Kč včetně DPH. Za tuto cenu bude pořízeno 150 počítačů a monitorů.

Zateplení MŠ V Lukách a MŠ Vinohrady
Odbor výstavby a investic pokračuje s přípravou zateplení mateřských škol – tentokrát bylo projednáváno zateplení MŠ V Lukách a MŠ Vinohrady, na které dostalo město dotaci z Operačního programu životní prostředí.
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu na zajištění organizace a zpracování zadávacího řízení na výběr zhotovitele stavby pro obě mateřské školy se společností Energy Benefit Centre, a. s., Praha za celkovou cenu 84 700 Kč včetně DPH za obě mateřské školy. Současně rozhodli radní také o uzavření smlouvy na zajištění kompletní administrace žádosti o dotaci z OPŽP včetně závěrečného vyhodnocení akce pro obě mateřské školy se společností Energy Benefit Centre, a. s., Praha za celkovou cenu 96 800 Kč včetně DPH za obě mateřské školy.

Rekonstrukce Luženské ulice
Město Rakovník podalo žádost na rekonstrukci Luženské ulice v Rakovníku z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Vzhledem k rozsáhlosti projektu a limitnímu termínu dokončení projektu do 31. 5. 2015 (v případě přidělení dotace) bylo nutné již nyní zahájit výběr zhotovitele, a to bez ohledu na výsledek dotačního řízení.
Rada města proto rozhodla uzavřít smlouvu o dílo se společností pro obce, s. r. o., Strupčice na zajištění organizace a zpracování otevřeného řízení na realizaci stavební části projektu za celkovou cenu 27 830 Kč vč. DPH.
Nerealizování díla v případě nepřidělení dotace bude řešeno ve smlouvě o dílo. Celková předpokládaná cena na rekonstrukci ulice je zhruba 21 mil. Kč.

Rekonstrukce sídliště Bendovka
Město Rakovník získalo již potřetí v řadě dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj. S přispěním této dotace bude nyní rekonstruováno sídliště Bendovka. Rada města rozhodla uzavřít smlouvu se společností pro obce, s. r. o., Strupčice na zajištění organizace a zpracování zjednodušeného podlimitního řízení na rekonstrukci sídliště za cenu 22 990 Kč vč. DPH.

Nové dětské hřiště na Tyršově koupališti
Rada města rozhodla na základě výsledků zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo se společností TR Antoš, s. r. o., Turnov na výměnu hracích prvků v areálu Tyršova koupaliště za celkovou cenu 159 042 Kč vč. DPH.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 16. do 27. 5. 2014 a zúčastnily se ho 3 společnosti.
Na novém dětském hřišti bude k dispozici houpačky, prolézačka se skluzavkou, kolotoč a lanový prvek.

Rekonstrukce střechy knihovny
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci střechy a stavební úpravy půdního prostoru v budově knihovny na Husově náměstí v Rakovníku se společností AZISTAV, s. r. o., Liběšice za celkovou cenu 612 827 Kč.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 16. do 27. 5. 2014 a zúčastnilo se ho 5 společností.

Workout hřiště v Čermákových sadech
V Čermákových sadech vznikne do konce července tzv. fitness workout hřiště. Na MěÚ Rakovník byla 7. 5. 2014 doručena žádost o vybudování fitness workout hřiště s téměř 300 podpisy. Na základě této žádosti oslovil odbor správy majetku společnost, která jako jediná na našem trhu řeší tato hřiště jako 1 komplex.
Rada města rozhodla na základě předložených nabídek na několik řešení objednat u společnosti Enuma Elis, s. r. o., Praha, vybudování fitness workout hřiště za celkovou cenu 307 340 Kč vč. DPH.
Fitness workout hřiště je v současné době světovým trendem. Jedná se v podstatě o důmyslné seskupení kovových cvičebních sestav, na kterých se cvičí s vlastní váhou těla. Výhodou tohoto systému je, že konstrukce nemá žádné pohyblivé části, které by v budoucnu mohly vést k možným opravám. Jednotlivé segmenty jsou spojovány za pomocí šroubu, který je zabezpečen proti samovolnému povolení a zároveň je možnost v budoucnu přidávat další možné jednotlivé díly k možnosti rozšíření cvičební sestavy.

Oprava dvora 2. ZŠ
Na základě výsledků zadávacího řízení rozhodla rada města uzavřít smlouvu o dílo na zpevnění plochy dvora včetně dešťového odvodnění v areálu 2. ZŠ Rakovník s Jiřím Kleknerem, Rakovník za celkovou cenu 262 086 Kč vč. DPH.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 16. do 26. 5. 2014 a zúčastnily se ho 2 společnosti.

Rekonstrukce ulice Jilská
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na výběr zhotovitele na rekonstrukci ulice Jilská, v níž došlo v roce 2013 k opravě plynovodu a plynových přípojek. V současné době zde navíc probíhá také rekonstrukce vodovodu a kanalizace. Při rekonstrukci dojde také k výměně veřejného osvětlení.

Rekonstrukce dětského hřiště Pod Nemocnicí
Na základě revize herních prvků ve vnitrobloku Pod Nemocnicí rozhodla rada města objednat u společnosti Tomovy Parky – servis, s. r. o., Turnov, výměnu hracích prvků a doplnění o nové hrací prvky za celkovou cenu 426 905 Kč vč. DPH.

Rekonstrukce sociálního zařízení MŠ V Lukách
Na základě požadavku ředitelky mateřské školy na modernizaci dvou umýváren a WC byly osloveny 3 firmy s žádostí o zpracování cenové kalkulace. Na základě doručených nabídek rozhodla rada města uzavřít smlouvu o dílo s Josefem Drábkem, Rakovník za celkovou cenu 576 514 Kč vč. DPH.

Datum vložení: 27. 6. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 27. 6. 2014 0:00