Krátce z města - 16. 3. 2015

Zakoupení technického vybavení pro Tyršovo koupaliště

Rada města rozhodla objednat technické vybavení pro údržbu areálu Tyršova koupaliště. Konkrétně se jedná o traktor sekačku značky Honda od firmy Luděk Patera za cenu 124 990 Kč vč. DPH, motorové nůžky Stihl od stejné firmy za 5 990Kč vč. DPH a od firmy Miroslav Moravec křovinořez Husqvarna za 17 250Kč vč. DPH.

Poptávkové řízení na technické vybavení bylo provedeno na základě usnesení rady ze dne 3. 12. 2014, kde se také projednával stav areálu. „Celkově je snahou vrátit areál do původní podoby,“ dodal starosta Pavel Jenšovský. Do rozpočtu na rok 2015 byly zahrnuty náklady na odkanalizování areálu, dřevěných chatek, oplocení dětského hřiště a opalovacích mol. V loňském roce bylo také investováno do sociálního zařízení (záchody) kolem 1 569 000 Kč, plus doplatek za přečerpací jímku.

Město se zapojí do akce „Ukliďme Česko“

Město Rakovník se zapojí do dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, která vychází z mezinárodní osvědčené akce „Let´s Do It!“ Letošní úklid se uskuteční v sobotu 18. dubna 2015. Cílem je řešit znečištění na katastrálním území Rakovník a zlepšit zdejší prostředí.

Tento typ akcí proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti kolem 9 milionů dobrovolníků. Loňský ročník byl dokonce oceněn Ekologickým Oskarem (nejuznávanější soutěž v ČR zaměřená na úsporu energií a ochranu životního prostředí). Celkem se projektu v minulém roce zúčastnilo 6200 dobrovolníků na 290 místech v ČR.

Podrobné informace, jak se zúčastnit této akce a další, budou ještě zveřejněny (na facebooku, oficiálních stránkách i tisku).

Datum vložení: 16. 3. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2015 0:00