Krátce z města - 12. 5. 2016

Projekt revitalizace sídliště V Lukách
Město Rakovník připravuje projekt další revitalizace sídliště – tentokrát se jedná o sídliště V Lukách. Rada města na své poslední schůzi rozhodla pokračovat v přípravě projektu, a to ve variantě sídliště s uzavřeným středem, kde nebude provoz automobilů tak, jako je tomu nyní. Na sídlišti V Lukách je 269 bytových jednotek, náklady na realizaci nebyly prozatím vyčísleny, ale odhadujeme je na částku okolo 20 mil. Kč.

Nákup nepřímotopného ohřívače vody pro areál zimního stadionu
Rada města rozhodla objednat nepřímotopný ohřívač vody pro areál zimního stadionu. Současný ohřívač vody protéká a jeho oprava není možná. Odbor správy majetku oslovil tři firmy s žádostí o cenovou nabídku a nejlevnější nabídku ohřívače za cenu 135 722 Kč vč. DPH dodala společnost Plastimont, Rakovník.

Závlaha hřiště č. 1 v areálu SK Rakovník
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu na vybudování automatické závlahy na hřišti č. 1 v areálu SK Rakovník s Mgr. Liborem Šímou, Rakovník za cenu 240 318 Kč vč. DPH. Zadávací řízení bylo zveřejněno od 11. 4. 2016 do 22. 4. 2016 a zúčastnily se ho 4 společnosti.

Oprava komunikací v ul. Vojtěšská a Hwiezdoslavova
Jak jsme již informovali, v současné době probíhají v ulicích Vojtěšská a Hwiezdoslavova opravy sítí. Město Rakovník proto vypsalo zadávací řízení na opravu komunikací tak, aby k opravě došlo ihned po ukončení práce síťařů. Rada města rozhodla na základě výsledku zadávacího řízení uzavřít smlouvu se společností Froněk, s. r. o., Rakovník za cenu 4 220 404 Kč vč. DPH. Na opravě komunikací se bude částečně podílet také RWE, příspěvek RWE však prozatím není znám, protože se počítá na základě skutečného zásahu, který RWE provede v jednotlivých ulicích.

Rekonstrukce umývárny, WC a kuchyňky v MŠ V Lukách
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu na rekonstrukci umývárny, WC a kuchyňky v MŠ V Lukách se společností Josef Drábek, Rakovník za celkovou cenu 350 940 Kč vč. DPH. Zadávacího řízení se zúčastnily 4 společnosti a společnost Josef Drábek, Rakovník byla vybrána s ohledem na velmi dobré zkušenosti s touto společností, která v MŠ V Lukách prováděla všechny již proběhlé rekonstrukce umýváren. Na rekonstrukci přispívá společnost Procter&Gamble – Rakona a formou dodávky obkladů a dlažby také spol. Lasselsberger.

Osvětlení hřiště v Čermákových sadech
Rada města rozhodla na základě předložené cenové nabídky objednat osvětlení dětského a work-out hřiště v Čermákových sadech za cenu 45 650 Kč vč. DPH. Osvětlení vybuduje spol. Pavel Srp, Rakovník. Díky osvětlení dojde ke zvýšení bezpečnosti v daném prostoru.

Datum vložení: 12. 5. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 12. 5. 2016 0:00