Krátce z města - 12. 10. 2016

Pobyty pro děti v pěstounské péči
Město Rakovník zajišťuje již mnoho let pobyty pro děti v pěstounské péči a děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Rada města schválila termíny pro tyto pobyty i pro rok 2017, stejně jako v letech předchozích tyto termíny kopírují termíny prázdnin. Pro rok 2017 se bude většina pobytů odehrávat ve Skryjích a pro děti z pěstounských rodin je navíc připraven také červencový tábor v Jeseníkách.

Přijetí darů
Rada města schválila řediteli 3. ZŠ Rakovník přijetí peněžního daru ve výši 4 000 Kč od Ing. R. Knora, který bude použit na úhradu nákladů na dopravu na školní akci tříd 7.A a výběru 8.B. Současně také schválili řediteli 2. ZŠ Rakovník přijetí 5 notebooků za celkovou cenu téměř 160 tis. Kč od České školní inspekce a peněžního daru ve výši 3 696 Kč od WOMEN FOR WOMEN, o. p. s., na úhradu stravného ve školní jídelně do konce školního roku ve prospěch jednoho žáka.

Výběr dodavatele videokroniky
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na projekt videokroniky města Rakovníka na DVD nosičích. Smlouva se současným dodavatelem končí k 31. 12. 2016. Zájemci mohou nabídky podávat do 25. 10. 2016.

Schválení studie parkovacího systému na Husově náměstí
Radní se na svém posledním jednání zabývali také problematikou parkování na Husově náměstí. Projednávali úvodní studii a rozhodli, že vjezdová závora v Palackého ulici bude mírně posunuta směrem k ulici Čs. legií, instalovat v Nádražní ulici výdejní sloupek a semafor bez mechanické zábrany a výjezdové brány mírně posunout směrem k Pražské bráně. Odbor výstavby a investic tak na základě rozhodnutí radních pokračuje ve zpracovávání projektu.

Rekonstrukce sídliště Zátiší, chodník Školní – Průběžná - Zátiší
Rada města rozhodla pokračovat v projektových pracích na rekonstrukci sídliště Zátiší a vybudování páteřního chodníku Školní – Průběžná – Zátiší. V rámci této investiční akce dojde ke kompletní rekonstrukci komunikace, změnu ve způsobu parkování, vybudování páteřního chodníku směrem k mateřské škole a ve spodní části dojde k vybudování dvou přechodů pro chodce.

Rekonstrukce fasády budovy čp. 176 v Martinovského ulici
Rada města rozhodla uzavřít smlouvu o dílo na opravu fasády západního štítu budovy čp. 176 v Martinovského ulici, kterou využívá 2. ZŠ Rakovník pro výuku žáků 1. stupně. Opravu provede společnost Investice a stavební práce, Rakovník za celkovou cenu 195 536 Kč vč. DPH.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 1. 12. 2016 0:00