Krátce z města - 11. 12. 2014

Příspěvek pro Svaz zdravotně postižených Rakovník
Zastupitelé na svém pondělním jednání rozhodli na základě doporučení rady města vyhovět žádosti Svazu zdravotně postižených Rakovník a poskytnout svazu finanční příspěvek ve výši 7 000 Kč na vzdělávání zdravotně postižených osob a seniorů.

Dar – 2. ZŠ
Rada města udělila souhlas řediteli 2. ZŠ Rakovník s přijetím účelově určeného peněžního daru ve výši 24 000 Kč od Petra Chmelíka z Rakovníka. Tato finanční částka (výtěžek z rockového koncertu) bude použita na vybavení jednoho oddělení školní družiny nábytkem.

Řešení požadavku zastupitele na zakoupení hlasovacího zařízení
Odbor vnitřních věcí MěÚ Rakovník řešil podnět zastupitele MUDr. Ludačky na pořízení hlasovacího zařízení pro jednání zastupitelstva města. Zprávou o možnostech se zabývala rada města, která rozhodla na základě předložených informací o ceně a způsobu fungování systému v tuto chvíli hlasovací zařízení nepořizovat.

Vypsání zadávacího řízení na zateplení budovy jeslí a Domova Ráček
Rada města rozhodla vypsat zadávací řízení na zhotovitele pro investiční akci zateplení budovy jeslí a Domova Ráček. Projektantem odhadované náklady jsou cca 3 mil. Kč bez DPH, město získalo na tuto akci dotaci z Operačního programu životního prostředí v max. výši téměř 1,5 mil. Kč.
Tato investiční akce je s největší pravděpodobností poslední v sérii zateplování budov v majetku města v tomto programovacím období. Město má v současné době připraven ještě projekt na zateplení budovy odboru dopravy MěÚ Rakovník, tento projekt je zařazen v zásobníku projektů, které mohou ještě být podpořeny z OPŽP (v závislosti na čerpání finančních prostředků u již schválených projektů).

Výsledek zadávacího řízení na opravu mostu v Šamotce
Rada města rozhodla na základě výsledku zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo na rekonstrukci mostu v Šamotce se společností N+N – Konstrukce a dopravní stavby Litoměřice za celkovou cenu 3 833 635 Kč včetně DPH. Zastupitelé na svém pondělním zasedání schválili také přijetí dotace na tuto akci s 15% spoluúčastí města.

Odstranění stavby na sídlišti V Lukách
Rada města rozhodla na základě výsledku zadávacího řízení uzavřít smlouvu o dílo na odstranění stavby výměníkové stanice v lokalitě sídliště V Lukách se společností Petr Kabele, Rakovník za celkovou cenu 387 763 Kč včetně DPH. Odstranění stavby bude realizováno v průběhu roku 2015.
Zadávací řízení bylo zveřejněno od 10. do 22. října 2014 a přihlásily se do něj 4 společnosti.

Prodloužení nájemní smlouvy
Rada města rozhodla prodloužit nájemní smlouvu na byt č. 1 v budově na Husově náměstí 3. Jedná se o byt v budově 2. ZŠ Rakovník. Nájemce bude od 1. 1. 2015 hradit měsíční nájemné ve výši 4 867 Kč.

Navýšení ceny vodného a stočného pro rok 2015
Rada města vzala na vědomí informaci o navýšení vodného a stočného pro rok 2015. V roce 2015 bude cena vodného 35,77 Kč/m3 (bez DPH) a stočného 31,09 Kč/m3 (bez DPH) – celkem tedy 66,86 Kč/m3 bez DPH (80,90 Kč/m3 s 21% DPH). V letošním roce je cena vodného a stočného 65,13 Kč/m3 bez DPH (78,80 Kč/m3 s 21% DPH), dojde tedy k mírnému nárůstu – u vodného o 1,59 % a stočného 3,94 %.

Nabídka pronájmu nebytových prostor v Nádražní ulici
Na MěÚ Rakovník byla dne 26. 11. 2014 doručena žádost nájemkyně o ukončení nájemní smlouvy na nebytové prostory v Nádražní ulici čp. 4. Rada města rozhodla o uzavření dohody o ukončení nájemní smlouvy a současně také rozhodla zveřejnit záměr na pronájem těchto prostor. Jedná se o prodejní prostory o výměře 120 m2, je stanoveno minimální měsíční nájemné ve výši 35 000 Kč (3 500 Kč/m2/rok). Zájemci mohou podávat své nabídky do 29. 12. 2014.

Nabídka pronájmu nebytových prostor v Tyršově ulici
Na MěÚ Rakovník byla dne 26. 11. 2014 doručena žádost spolku Babyloon Rakovník, o. s., o ukončení nájemní smlouvy na nebytové prostory v Tyršově ulici čp. 437. Rada města rozhodla o uzavření dohody o ukončení nájemní smlouvy a současně také rozhodla zveřejnit záměr na pronájem těchto prostor. Prostory o výměře 55 m2 se nachází v prvním patře budovy a jedná se o dvě propojené místnosti. Zájemci mohou podávat své nabídky do 29. 12. 2014.

Rozšíření stacionárních kontejnerů na sběr odpadního textilu
Rada města rozhodla uzavřít se společností Koutecký, s. r. o., Duchcov, dodatek ke smlouvě o spolupráci při zajištění sběru odpadního textilu prostřednictvím stacionárních kontejnerů umístěných v rámci města.
V současné době je v Rakovníku umístěno 10 kontejnerů na textil, nově přibude dalších 6 kontejnerů do lokality Klicperova (u MŠ Klicperova směrem k potoku), ulice Krinitova, ulice Luženská (u Autostopu), ulice Pod Václavem (pod čp. 2090), ulice V Lukách a na Vrchlického náměstí.
Projekt stacionárních kontejnerů má lidem usnadnit odevzdávání nepotřebného a odpadního textilu blíže místu jejich bydliště. S textilem tak obyvatelé nemusí až na sběrný dvůr nebo je nemusí odhazovat do nádob na komunální odpad, ale mohou je kdykoliv a pohodlně odevzdat do připravených kontejnerů. Kontejnery jsou umístěny u již vzniklých separačních stání na tříděný odpad. Do stacionárních kontejnerů patří odpadní textil jako jsou např. nepotřebné oblečení další.

Datum vložení: 11. 12. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 11. 12. 2014 0:00