Fond rozvoje bydlení pro rok 2017

Fond rozvoje bydlení opět přijímá žádosti o dotace

Stejně jako v letech minulých, tak i v roce 2017 podpoří město Rakovník opravy a úpravy rodinných a bytových domů. Na svém prosincovém jednání schválili zastupitelé pro Fond rozvoje bydlení 2017 celkovou částku 1 100 000 Kč.

„Fond rozvoje bydlení funguje již dlouhá léta a v letošním roce jsme se rozhodli rozšířit úpravy, na něž lze peníze z fondu použít. Nově tak budou moci z fondu financovat také výstavbu a/nebo opravu plotu,“ řekl starosta Pavel Jenšovský. Místostarosta Miroslav Samaš dodal: „Věříme, že díky větším možnostem využití zájem o půjčky z fondu opět vzroste.“

V návaznosti na jednání zastupitelstva byl radou města schválen termín pro podání žádosti o půjčku, a to na 31. 3. 2017. Rada města následně žádosti projedná na své schůzi dne 17. 5. 2017 a zastupitelstvo města dne 5. 6. 2017. Bližší informace jsou zveřejněny na internetových stránkách města v sekci Granty, půjčky, dotace.

V roce 2016 byly z Fondu rozvoje bydlení podpořeny všechny přijaté žádosti v celkové výši 773 000 Kč.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Datum vložení: 3. 2. 2017 0:00