Masarykova nemocnice Rakovník

Výzva nemocnice dobrovolníkům 1

Výzva nemocnice dobrovolníkům.

Vážení spoluobčané,

ačkoliv je současná situace v nemocnici Rakovník stabilizovaná a péče je prozatím poskytována bez omezení, rádi bychom se připravili na případnou budoucí situaci, kdy požadavky na péči budou na hranici našich možností, či dojde v důsledku epidemie ke snížení počtu zdravotnického personálu.

Rádi bychom se připravili mimo jiné i tím, že bychom vytvořili skupinu dobrovolníků připravenou přijít, po předchozí domluvě a přípravě, pomoci provozu nemocnice. Tuto skupinu bychom rádi sestavili z řad mediků, studentek zdravotních škol i občanů. Podle kvalifikace by nám mohli pomoci jak s ošetřovatelskou péčí, tak s pomocnými pracemi.

Dovoluji si proto vyzvat zájemce z řad mediků, studentů a studentek zdravotnických škol i občanů, aby v případě zájmu, napsali na e-mailovou adresu: dobrovolnici@nemorako.cz nebo se ozvali na telefon 313 525 296.

Věříme, že s pomocí občanů se nám podaří udržet potřebnou zdravotní péči v regionu i v této nelehké době.

Děkuji za pochopení.

MUDr. Tomáš Jedlička, ředitel