Léto před půlstoletím, aneb výstava Společně časem

Léto před půlstoletím, aneb výstava Společně časem  1

Putovní výstava nazvaná Společně časem obsahuje vzpomínky seniorů na letní prázdniny před padesáti i více lety. Jak vzpomínají na svá oblíbená místa, dětské hry s kamarády a milované prarodiče? A jak tato vyprávění dnes vnímají vnoučata a pravnoučata, která doplnila jejich texty obrázky?

Výstava již třetím rokem vzniká a startuje v Nymburce. Poté putuje do různých obcí Středočeského kraje. S ohledem na skutečnost, že někteří vypravěči mají vnoučata v Nymburce, ale současně žili nebo žijí v jiných městech, jsme se rozhodli výstavu vyslat do světa. Rakovnická podoba výstavy obsahuje většinu letošních příspěvků, zároveň jsou znovu vystavena vybraná  seniorská vyprávění z let 2020 a 2021.

Cílem výstavy je propojení generací a potěšení kolemjdoucích. Všechny texty i kresby jsou amatérské a výstava zde není cílem, ale příležitostí společně tvořit, vzpomínat a bavit se. Hlavními organizátory jsou mezigenerační spolek BEZoBAV časem, Městská knihovna Nymburk a Dům dětí a mládeže v Nymburce. Akce je financována městem Nymburk.

V Rakovníku najdete výstavu v průjezdu rakovnické radnici po celý měsíc říjen.

Datum vložení: 10. 10. 2022 14:17
Datum poslední aktualizace: 10. 10. 2022 14:32