Do práce na kole 2020

DPNK2020

Rakovník se podruhé zapojí do výzvy Do práce na kole.

Do práce na kole (a také pěšky či poklusem) je celostátní výzvou, jejíž 10. ročník se uskuteční v květnu 2020. K účelům této výzvy také vznikla skupina na FB "Do práce na kole - Rakovník" (https://www.facebook.com/groups/DPNKRakovnik). Letošní ročník však prošel pod vlivem aktuálních událostí radikální změnou a výzva "Do práce na kole" se spíše mění v "národní zdravotní teambuilding".

V loňském roce jsme společně s dalšími nadšenci poprvé zapojili do celostátní výzvy "Do práce na kole". Vzhledem k tomu, že akce měla jednoznačně pozitivní ohlas a cyklistika v Rakovníku a jeho okolí má stále větší oblibu, zapojíme se do této výzvy podruhé! Letošní ročník je z organizačního hlediska trochu komplikovanější, přesto během květnové výzvy uspořádáme několik "akcí na triko". Ladíme detaily těchto akcí, včas o nich budete informováni. Můžeme prozradit, že se můžete těšit na "šipkovanou" a ve druhé polovině května uskutečníme také snídani na triko, pokud to dovolí bezpečnostní opatření.

Letos se významným způsobem upravila pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Veškeré podrobnosti najdete v pravidlech, která najdete pod odkazem níže.

Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole. Ostatní si mohou zapisovat třeba zdravotní vycházky, cesty pěšky či na kole na nákup. Ti, kteří nevyrážejí z domu vůbec, mohou evidovat své domácí sportovní aktivity jako je jóga, posilování či rotoped. Zároveň je možné tyto aktivity kombinovat v rámci celého měsíce i v rámci týmu.

Pokud se chcete do výzvy zapojit s námi, navštivte webové stránky https://www.dopracenakole.cz/, kde se dozvíte veškeré informace k registraci a k pravidlům. Registrace probíhá do 30. dubna, pravděpodobně však bude umožněna až do 8. či 10. května. Nezapomeňte se zaregistrovat pod hlavičkou města Rakovník. :) Každý účastník dostane  tričko či nákrčník s motivem od Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99 a může vyhrát některou z cen.

Podrobná pravidla pro letošní ročník najdete ZDE.

Datum vložení: 28. 4. 2020 14:12
Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2020 14:28