17. listopad 2020

17. listopad 2020 1

17. listopad 2020 - SVÍČKY PRO DEMOKRACII, KLÍČE PRO RADOST

SVÍČKY PRO DEMOKRACII, KLÍČE PRO RADOST

Ať žádný klíč není zbytečný, ani ten, ke kterému už není zámek. Každý máme doma nějaké osiřelé klíče, které nikam nepatří. Zavěste je jako připomínku klíčového okamžiku naší historie, 31. výročí sametové revoluce, na náš kruh u sochy Sisyfa dne 17. listopadu 2020.

Kruh ať je symbolem propojení jednotlivých dílků společnosti – nás občanů. Svíčky ať hoří jako památka na momenty, kdy jsme začali o své budoucnosti rozhodovat sami.

Starosta města Rakovníka Luděk Štíbr a místostarosta Honza Švácha se rozhodli, že za každý zavěšený klíč věnují 1 Kč Pečovatelské službě Rakovník. Získané prostředky budou použity k zajištění dárkových balíčků pro psychickou pohodu, v současné době velmi osamělých, nájemníků domů s pečovatelskou službou v Rakovníku. K jejich předání dojde v adventním čase s viditelným označením všech dárců, kteří je finančně podpořili.

Kdyby se chtěl kdokoliv připojit s korunou za každý klíč, bude v kolektivu Klíčníků radostně přijat. Potenciální dárci budou po 17. listopadu zveřejněni také na profilech sociálních sítí a stránkách města.

Datum vložení: 6. 11. 2020 9:50
Datum poslední aktualizace: 6. 11. 2020 9:56