Nastavení velikosti písma
Zvětšit písmo o 10%
◄ ZPĚT NA NABÍDKUZPĚT NA STANDARDNÍ PODOBU STRÁNEK

Vysoká brána 2018

Muzeum T. G. M. Rakovník a Královské město Rakovník Vás srdečně zvou na tradiční oblíbenou akci "Vysoká brána 2019", která začíná 7. 5. 2019 večerním historickým průvodem zakončeným šermířským kláním s ohňovými efekty skupiny scénického šermu Burdýři.

Dne 8. 5. 2019 budete moci zhlédnout historický průvod a vystoupat poprvé v této sezóně na ochoz Vysoké brány. V jejích prostorách bude pro děti připravená výtvarná dílna.

Nad Vysokou bránou najdete středověké ležení Klubu středověké vojenské historie Maligarde a Komendy Rakonitz.

Ve Vysoké ulici budou během celého dne probíhat šermířská, hudební, taneční, kejklířská a divadelní vystoupení.

U Pražské  brány můžete obdivovat ukázky výcviku dravců skupiny Falconia, poslechnout si v mansardě muzea jazzového kytaristu Libora Šmoldase a přitom zhlédnout výstavu Žena a její svět v době 1. republiky.

V průběhu celého dne je možné si zastřílet na Pražské bráně za účasti Sboru rakovnických ostrostřelců. Před muzeem bude pro děti připravena historická střelnice a oblíbený historický kolotoč.

Po celý den budou ve Vysoké ulici a u Pražské brány umístěny historické stánky s jarmarečním zbožím, jídlem a pitím.

Akce je finančně podpořena Městem Rakovník a Středočeským krajem.

vysoká brána

3. 5. 2019 Zobrazit méně