Rakovník - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Volby do Evropského parlamentu 2024

Volby do Evropského parlamentu 2024 1

Informace k voličským průkazům

Voličský průkaz vydává obecní úřad voliči, který je u tohoto obecního úřadu zapsán v seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu a nebude moci anebo nehodlá volit ve volebním okrsku, pro který je tento seznam veden. Obecní úřad může voličský průkaz VYDAT NEJDŘÍVE 15 dnů přede dnem voleb tj. nejdříve 23. května 2024

• voliči zašle na jím uvedenou adresu.

Volič může požádat o vydání voličského průkazu ode dne vyhlášení voleb, tedy od 27. února 2024:

1. podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb, tj. nejpozději v pátek 31. května 2024 do 16,00 hodin, obecnímu úřadu; toto podání musí být
    • v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče nebo
    • v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky voliče (NELZE poslat žádost elektronicky s elektronickým podpisem voliče!!)
    • prostřednictvím Portálu občana. K tomu žadatel musí disponovat elektronickou identitou a datovou schránkou, kterou si lze zřídit i při podávání žádosti (tzn.že OÚ obdrží do své datové schránky žádost o voličský průkaz z datové schránky voliče v podobě strukturovaného formuláře).
    • Pro podání žádosti o vydání voličského průkazu není žádný předepsaný formulář. Žádost voliče musí obsahovat jeho jméno a příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu (event. přechodného pobytu u cizince – občana EU), způsob doručení voličského průkazu ( převezme osobně, převezme osoba, která se prokáže plnou mocí s úředně ověřeným podpisem voliče žadatele, požaduje-li volič jeho zaslání, uvede přesnou adresu, na kterou má být voličský průkaz zaslán).

1. osobně do okamžiku uzavření seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu; tedy do 5. června 2024 do 16,00 hodin; o osobně učiněné žádosti se sepíše úřední záznam.

Veškeré informace k volbám do Evropského parlamentu lze dohledat ZDE.

zad_VP_plna_moc.pdf

Datum vložení: 12. 4. 2024 8:50