Rakovník - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Vizuální styl městského plaveckého bazénu „Aquaprak“

Potřeba řešit vizuální styl pro akvapark vznikla již na začátku tohoto roku, kdy jsme začali s přípravou orientačních a informačních cedulí. Bylo potřeba vytvořit logo, stanovit typ písma a vybrat barvy. Oslovili jsme společnost Lokša PrePress, která má s grafickými službami včetně návrhů bohaté zkušenosti. První úvahy směřovaly především k názvu, který by vystihoval náš nyní již o atrakce rozšířený bazén. Velmi pečlivá příprava zahrnovala návrhy jako Akvara, Rakva, Rakváč, Bazén, atp. Současně jsme se rozhodovali, zdali má logo následovat klasičtější logo města, nebo jít spíše moderním, „sportovním“ směrem. Do loga jsme také chtěli promítnout symbol vody, který bychom mohli i dále používat v různých situacích. Po zdlouhavém procesu, kterým nás provázela autorka loga Pavla Zimmermannová, jsme nakonec šli moderní cestou s příměsí vtipu. Přesmyčka zvítězila, a my věříme, že zábavní areál přinese radost a veselí všem obyvatelům města, i návštěvníkům. I takové drobnosti, jako je vlna v logu akvaparku, se dostalo pozornosti. Hledání její správné tloušťky i zakřivení bylo důležitým momentem. S touto vlnou se budeme moci potkat v celém areálu. K logu jsme dále vybírali vhodné písmo, které by návštěvníkům umožnilo přehlednou a jasnou nabídku informací. Celý proces připravila včetně návrhu a mnoha konzultací a úprav společnost Lokša PrePress za 11 495 Kč.

Aquaprak

Datum vložení: 22. 10. 2019 0:00