Rakovník - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Podnikni to!

Podnikni to! 1

V Rakovníku mají podnikaví občané výraznou podporu

Město Rakovník s přispěním Středočeského kraje už podruhé podpořil podnikání svých občanů nabídkou kurzu Podnikni to!, který byl pro účastníky zdarma. Jeho cílem je nastartovat zajímavé projekty. Absolventi mohou pokračovat a přidat se do Klubu podnikavců, který ve městě působí. Pod vedením odborníků mají možnost dlouhodobě a systematicky budovat své nastartované projekty a nápady i navazovat cenné kontakty.

Zájem o kurz byl opět vysoký - registrovalo se téměř 30 občanů z města a okolních obcí v různých fázích podnikání, od začátečníků po zkušenější. Vybraní účastníci v malé skupině pod vedením zkušeného podnikatele hledali cesty k vybudování svých projektů a nápadů pomocí konceptu tzv. štíhlého přístupu v podnikání. Do budoucna tak získali široce uplatnitelné know-how, jak postupně projekt rozvíjet k úspěšné realizaci a obohatili se o nové inspirující pohledy.

“Po každém setkání si odnáším zkušenosti navíc, díky kterým jsem blíže k uskutečnění projektů, o kterých sním.” oceňuje absolvent kurzu Petr.

Do Klubu podnikavců se může zapojit i kdokoli z veřejnosti. Stačí mít chuť a odhodlání budovat efektivní a funkční podnikání. Setkání probíhají jednou měsíčně a členové tak mohou pracovat na svých podnikatelských projektech přímo v Rakovníku bez nutnosti dojíždět za cenným know-how daleko.

Součástí jsou diskuze projektů členů, jsou zváni hosté a experti na různá podnikatelská témata. Členové rakovnického Klubu podnikavců získávají postupně kontakty na další podnikatele po celé republice, mentory a odborníky z inovačních center a podnikatelských inkubátorů.

Klubové setkání si můžete vyzkoušet a nezávazně se připojit na nejbližší Sraz podnikavců, který se koná 15. 11. ve Wintrově síni na Radnici v Rakovníku, Husovo náměstí 27.

Marie je absolventka jednoho z kurzů Podnikni to! a zároveň se účastní i Klubu podnikavců: “Na setkání si stanovujeme, co je do příště v našem projektu potřeba udělat. To člověka nutí, aby to opravdu udělal a posouvá ho to dál. Klub podnikavců bych doporučila všem, kteří chtějí podnikat a potkat podobně smýšlející lidi. Často totiž pomáhá vhled někoho dalšího z jiného oboru”, oceňuje.

Díky oficiální záštitě a podpoře města Rakovník a Středočeského kraje mají zájemci první návštěvu klubového setkání zcela zdarma.

Zaujal vás Klub podnikavců v Rakovníku? Přijďte na setkání! Nejbližší termíny, kontakty a informace najdete na webu klubpodnikavcu.cz.

Datum vložení: 3. 11. 2023 10:44
Datum poslední aktualizace: 3. 11. 2023 10:45