Rakovník - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Advent v Rakovníku

Advent v Rakovníku 1

Přehled akcí během adventních dní.

Na dveře nám již pomalu klepe adventní čas, blíží se vánoční svátky …

Vzhledem k současné situaci se bohužel muselo zrušit mnoho zajímavých akcí, které byly naplánované, ale i přesto bychom Vám rádi zpříjemnili čas a pozvali Vás alespoň na ty, které (snad) proběhnou …

Vánoční strom na Husově náměstí v Rakovníku se jako každý rok rozsvítí o první adventní neděli, tj. 29. listopadu 2020. Bohužel letos neuvidíme rozzářené dětské oči ve světle svíček, nepochutnáme si na svařeném víně či grogu na zahřátí a neposlechneme si společně vánoční koledy. I tak budeme rádi, když si najdete chvilku a během adventních dní si pohled na rozsvícený vánoční strom nenecháte ujít.

Adventní akce:

Kulturní centrum

• 4. 12. 2020 od 19 hodin - přenos vánočního koncertu z Tylova divadla - Hradní Duo a Šoury Roury (na fb Kulturního centra)

Knihovna - roubenka Lechnýřovna

• od 26. 11. 2020 - Vánoce v roubence jinak (inspirační a prodejní výstava)
  • 14.12. - 19. 12. 2020 - Jarmark na dvorku roubenky (nabídka řemeslných výrobků)

V případě, že nebude možné otevřít roubenku a nebude povolen jarmark dle aktuálního nařízení, bude se výstava i nabízené produkty nabízet online a pomocí videoprohlídky.

Knihovna – náměstí

• Adventní svícení - 15. prosince 2020 od 15 do 18 hodin - umístění adventního svícnu přání a vzpomínek na Husovo náměstí. Dáme lidem možnost zapálit si už tradičně svoji svíčku na velkém svícnu. Vše při dodržování aktuálního nařízení.

Muzeum TGM

• Betlémy z papíru - od 9. 12. 2020 do 17. 1. 2021 (výstava betlémů ze soukromé sbírky Ing. Tomáše Kapsy a ze sbírek Muzea T. G. M. Rakovník)

Muzeum - Galerie Samson Cafeé

• Vánoční nadělování - od 25. 11. 2020 do 8. 1. 2021 (autorská prodejní výstava)