Rakovník - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - 2. etapa integrace veřejné dopravy na Rakovnicku od 15. 8. 2020

II.etapa

Od soboty 15. 8. 2020 dojde k rozšíření integrace autobusových linek v oblasti Rakovnicka.

Od soboty 15. 8. 2020 dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK a ROPID společně s městy, obcemi a autobusovými dopravci k rozšíření integrace autobusových linek v oblasti Rakovnicka, jež bezprostředně navazuje na již realizovanou fázi integrace Rakovnicka v prosinci 2019. Jedná se o integraci přibližně 20 zbývajících autobusových linek na Rakovnicku.

Realizací této části dojde k plné integraci okresu Rakovník včetně zajištění přeshraničních vazeb do Plzeňského (Kralovice) a Ústeckého kraje (Podbořany). Součástí této akce bude rovněž optimalizace nasazování dopravních výkonů železniční a autobusové dopravy spočívající v okolí trati Rakovník – Kralovice, resp. Jesenice. Díky lepší vzájemné koordinaci bude možné zajistit plošnější dopravní obsluhu uvnitř Středočeského kraje nebo napojení na hl. m. Prahu. Díky spolupráci s Plzeňským krajem bude rovněž zajištěno komfortnější napojení na autobusové spoje ve směru do Plzně.

V případě jakýchkoliv připomínek doporučujeme obyvatelům obcí obrátit se na své volené zástupce, se kterými jsou jízdní řády dojednávány. Alternativně je možné oslovit též organizaci IDSK (podnety@idsk.cz), která z pověření Středočeského kraje integraci připravuje.

Dotčená města a obce

Břežany, Čistá, Děkov, Drahouš, Hořesedly, Hořovičky, Hracholusky, Hřebečníky, Hředle, Hvozd, Chrášťany, Janov, Jesenice, Kněževes, Kolešov, Kolešovice, Kounov, Kožlany, Krakov, Krakovec, Kralovice, Krupá, Kryry, Lubná, Lužná, Lišany, Malinová, Milostín, Mutějovice, Nesuchyně, Nezabudice, Očihov, Olešná, Oráčov, Panoší Újezd, Pavlíkov, Podbořany, Příčina, Přílepy, Pšovlky, Rakovník, Řeřichy, Senec, Senomaty, Skryje, Slabce, Svojetín, Šanov, Šípy, Švihov, Václavy, Velká Buková, Velká Chmelištná, Všesulov, Všetaty, Zavidov, Zvíkovec, Žďár

Aktuální informace ke II. etapě integrace Rakovnicka ZDE.

Datum vložení: 17. 6. 2020 8:58
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 8:59