Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk dohromady prstů na obou rukou 

Stránka

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, zda město plánuje na křižovatce ulic Plzeňská a Malinovského semafory. Prochází zde denně stovky dětí a nikde žádné zpomalovací pruhy apod. a policisté dohlížejí na bezpečný přechod dětí pouze ráno od 7:30. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

umístění semaforů se na této křižovatce neplánuje.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 19.09.2019
Dobrý den, chci se zeptat, zda již pokročila jednání se středočeským krajem ohledně vybudování kruhového objezdu na velké křižovatce na Zátiší? (Plzenská, Malinovského, Okružní ...) Díky. Josef K.

Dobrý den,

vybudování kruhového objezdu by zde bylo problematické z více důvodů, jedním z důvodů by například byla problematická situace s připojením ulic Bradského a Komenského náměstí. Poslední jednání, které k této záležitosti proběhlo, se konalo v roce 2009. V té době bylo vybudování kruhového objezdu zamítnuto. Od té doby žádné další jednání neproběhlo ani nebylo avizováno. V této lokalitě byly však podniknuty kroky ke zlepšení bezpečnosti chodců (zvýraznilo se dopravní značení v obou směrem a posunulo se blíže ke křižovatce, snížila se zde pomocí značení rychlost vozidel, MP zajišťuje bezpečné přecházení v ranních hodinách). V současné době neevidujeme žádné závažné problémy na této křižovatce.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 12.09.2019
Dobrý den, dojíždím do Rakovníka do zaměstnání cca již 16 let. Dojíždím ze vzdálenosti 35 km, což je 70 km sem a zpět a proto uvažuji, že bych se nastálo přestěhoval, nenabízí město k prodeji stavební parcely? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

parcely připravené k zastavění v současné době MěÚ Rakovník nemá. Vlastní pouze pozemky vhodné pro stavbu, ale případný zájemce by si musel sám zajistit zasíťování. Pro bližší informace se můžete obrátit na odbor správy majetku, majetkoprávní oddělení (313 529 174).

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 11.09.2019
Dobrý den, máte nějaké aktuální informace z kraje v návaznosti na obchvat města? Děkuji

Dobrý den,

žádné zásadnější nové informace z kraje k této záležitosti nemáme, stále probíhají stavební řízení.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 10.09.2019
Dobrý den, bylo by dobré seštelovat hodiny na parkovacím systému. Jak je možné že v 7:57 už to na účtence píše 8:01? Spousta řidičů pak stojí u výjezdu v zácpě. I příjezdové automaty mají různě nastavený čas. Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za podnět, tuto skutečnost ověříme, případně dojde k nápravě.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 09.09.2019
Dobrý den, kdy dojde k opravě dvakrát překopané silnice a poškozených obrubníků u stavby bytového domu na Zátiší, nad školou, v ulici Maru Špačkové. Děkuji

Dobrý den,

v této lokalitě probíhá výstavba bytových domů. Jakmile výstavba skončí, je jejich zhotovitel povinen navrátit stav vozovky a obrubníků do původního stavu.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 03.09.2019
Dobrý den, chci se zeptat, zda stavba bazénu pokračuje i nadále podle plánu a jestli už je znám termín otevření? Děkuji.

Dobrý den,

rekonstrukce plaveckého bazénu pokračuje podle plánu, otevření se předpokládá na počátku roku 2020.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 03.09.2019
Dobrý den, chci se zeptat kdy se bude v současné době dělat silnice a chodník v Malinovského. Silnice je už taková zničená a chodníky jsou taky. Silnice jsou u kanálů propadlá. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rekonstrukce ulice Malinovského je plánována a v podstatě je připravena k realizaci, nicméně bude poměrně nákladná a proto se město snaží získat na tuto stavbu dotaci. Termín realizace bude záležet na finančních možnostech města.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 26.08.2019
Dobrý den. Chtěl bych vás požádat, aby jste na parkovišti před UNIQA pojišťovnou na Vrchlickém náměstí srovnali terén, aby se tam po dešti netvořila hluboká louže.

Dobrý den,

odbor správy majetku o nerovnosti terénu v této lokalitě ví. Úpravy děr jsou plánovány a v blízké době budou lokálně vyspraveny.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 14.08.2019
Kdy už konečně dojde k vyhodnocení trapného parkovacího systému na náměstí a kdy bude rozhodnuto, zda držitelé ZTP budou moci parkovat bezplatně a nebo bude Rakovník dále jedničkou v republice a Evropě a obírat invalidy dále o peníze.

Dobrý den,

Hodnotící zpráva parkovacího systému na Husově náměstí byla předložena radě města na své 22. schůzi, která se konala dne 14. 8. 2019. Zpráva vyhodnotila systém po 11 měsících provozu. Členové rady vzali zprávu na vědomí, rozhodli ponechat současný parkovací systém beze změn a uložili odboru správy majetku zahájit jednání o cenové nabídce na zavedení mobilní platby/MPLA pro parkovací systém na Husově náměstí. Zpráva je k nahlédnutí a stažení zde:

e_download.php?file=data/faq/odpoved713_1.pdf&original=Hodnotici_zprava_parkovaciho_systemu.pdf

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 22.08.2019

Stránka