Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Po kolika kolech jezdí motorka 

Stránka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co bude Pod Nemocnicí v objektu jak byla vietnamská hospoda, nyní se tam vyměňují výlohy a probíhají stavební práce. Děkuji, Radka.

Dobrý den,

nejedná se o majetek města a soukromý vlastník nemá povinnost informovat městskou samosprávu o přestavbě objektu. Bohužel tedy není v našich silách Vám na dotaz odpovědět.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 16.05.2019
Dobry den, 1) kdy začne stavba obchvatu města a kudy povede? 2) hodlá vedení města nějak řešit katastrofální situaci dopravy na území města i jinak,než jen již zmíněným obchvatem? 3) od 29.3. do 26.4. se nikdo na nic neptal?

Dobrý den,

odpovím bodově:

1) Realizace obchvatu je v rukách kraje a dle posledních oficiálních zpráv je předpoklad realizace v letech 2020 až 2022. Samozřejmě jsme kraji nabídli maximální pomoc součinnosti v této záležitosti. Jednotlivé části obchvatu jsou nyní v různých fázích řízení. Grafické znázornění předpokládaného obchvatu, které mám k dispozici, jsem Vám zaslal do emailu. 

2) Obchvat by bez debat představoval největší odlehčení dopravy na území města. Vedení města se s dopravní komisí zabývají řešením tristní dopravní situace. Snažíme se o přidání nových parkovacích míst (je plánováno parkoviště P+R u odboru dopravy, které podléhá schválení nového územního plánu, pár parkovacích míst přibude v ul. Klicperova). 

3) V tomto rozmezí přišlo průběžně šest dotazů. V té době jsem čerpal dovolenou a na dotazy odpověděl co nejdříve to bylo možné, proto se například dne 6. 5. 2019 sešlo několik dotazů najednou.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 16.05.2019
Dobrý den, v současnosti probíhá výměna vodovodního a plynového potrubí a revitalizace v ulici U Křížku v Rakovníku. Za domem s č.p. 2238 je zanedbané betonové hřiště (zarostlé trávou, s nerovným povrchem, tzn. nevhodné na běhání), kde by mohly po opravě (např. nový moderní povrch, sítě na oplocení a pod.) menší, větší děti i dospělí hrát fotbal a další míčové hry. Doslechla jsem se, že toto hřiště má být z důvodu nevyužívání nahrazeno parkovištěm. 1. Prosím Vás o vyjádření, zda je to skutečně pravda. 2. Vedle domu s č. p. 2238 je dále zanedbané pískoviště, opět jediné v okolí. Bude prosím toto pískoviště obnoveno? 3. Z důvodu výměny potrubí došlo k vykácení několika stromů v bezprostředním okolí výše zmíněného bytového domu. Prosím o informaci, zda bude toto vykácení nahrazeno novou zelení. Děkuji za odpovědi.

Dobrý den,

odpovím bodově:

1) Zatím není zpracována studie řešící tuto lokalitu, nemůžeme tedy v tuto chvíli sdělit budoucí využití betonového hřiště.

2) Toto pískoviště obnoveno nebude. Pískoviště, která procházejí pravidelnou údržbou jsou ve městě čtyři: V Jamce, v Čermákových sadech, Na Zátiší a Pod nemocnicí.

3) Tyto stromy byly vykáceny, protože se nacházely přímo v ochranných inženýrských sítích. V současné době se s nahrazením nepočítá, protože se zde musí respektovat ochranné pásmo sítí, kde se do prostoru vzdáleného 1,5 m z každé strany od sítí nesmí sázet stromy.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 16.05.2019
Dobrý den, zajímalo by mě proč město Rakovník nepodporuje olympijské sporty - Skateboarding? Dnes už skoro každá vesnice má postavený skatepark. viz. například nedávno otevřený skatepark v Kamenici -cca 5000 obyvatel!!!https://www.skaterock.cz/udalosti/report-ze-slavnostniho-otevreni-skateparku-v-kamenici/. Proč město utrácí za bronzové sochy a ostatní nepotřebné věci a nepodporuje sport o který se zajímá stále více lidí a hlavně dětí, kteří nemají kde sportovat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vedení města se snaží najít lokalitu, kde by skatepark mohl být umístěn. V této záležitosti jedná se Spolkem Boardriders Rakovník z.s., předmětem debat je zpracování studií, umístění skateparku a jiné. Uvažujeme, že by skatepark byl součástí další etapy revitalizace Tyršova koupaliště. 

S pozdravem 

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 15.05.2019
Dobrý den, mohlo by město prosím opravit chodník - dlaždice před čp. 55 (parlament pod viaduktem). Nějaké jsou vyviklané a hýbou se, nějaké jsou už vydrolené. Postačí vyměnit ty problémové kusy. Nemusí se dělat kompletní rekonstrukce. Děkuji

Dobrý den,

děkujeme za podnět, odbor správy majetku zařídí opravu. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 07.05.2019
Dobrý den, rád bych upozornil na přerostlou vegetaci v okolí cyklostezky směrem od čističky odpadních vod směrem k Papírně, zejména v úseku kolem zahrádek a dále k Papírně jsou křoviska které zasahují do cesty. Vzhledem k tomu, že sezóna cyklistů turistů začíná doporučil bych provést údržbu okolní zeleně. Po deštích větvě přesahují ještě více do cesty a zde je pak problematické zajisit pro všechny účastníky bezpečně využívat tuto komunikaci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o Vašem podnětu k této záležitosti na odboru správy majetku vědí a úprava této lokality je v plánu.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 06.05.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdo má na starosti informační světelné tabule na autobusovém nádraží. Již několik měsíců jsou zde jen čísla, ale odkud-kam odjíždí autobus zde bohužel nevyčtete. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tyto informační světelné tabule má na starosti odbor správy majetku. Aktuálně čekámne na zpracování cenových nabídek na nákup nových světelných tabulí, poté bude nabídka předložena radě města ke schválení.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 06.05.2019
Dobrý den. Měl bych dotaz. V ulici Pod Nemocnící je na parkovacím místě, již několik měsíců (možná už rok), černé vozidlo cizí státní poznávací značky. Vozidlo je zjevně nepojízdné, má propíchnotou předni pneumatiku a postupně z něho odpadávají plastové části jako lišty ,znak výrobce vozidla. Může město takovýto vrak odtáhnout ? Toto vozidlo je zjevně odstaveno netrvalo a zabírá již tak nedostačující počet parkovacíh míst.

Dobrý den,

o tomto vozidle víme a situace je ve fázi řešení. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 06.05.2019
Dobrý den, bylo by možné doplnit chybějící kostku/y do povrchu vozovky v místech před Finančním úřadem? Nevím, ale třeba je to ještě v "záruce" :-)

Dobrý den,

v záruce tato záležitost již není, ale Váš podnět je předán odboru správy majetku a dojde k nápravě.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 06.05.2019
Dobrý den, budou se přidávat lavičky kolem stánku v parku u MOA?

Dobrý den,

v tuto chvíli se s navýšením počtu laviček nepočítá.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 06.05.2019

Stránka