Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Stránka

Dobrý den, chci se zeptat zda je plánována rekonstrukce budovy 1. ZŠ Omačkovny (okna a fasáda) a zda by ještě před zimou nemohlo dojít k vyspravení děr v silnici ve Spalově ulici (před kotelnou. Děkuji.

Dobrý den,

v příštím roce bude probíhat projektování rekonstrukce budovy Omáčkovny, realize je výhledově v plánu v letech 2020-21, dle finančních možností města. Co se týče opravy děr ve Spalově ulici, tak pokud v letošním roce ještě proběhne pokládka živice a umožní to klimatické podmínky, tyto díry budou vyspraveny.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 11.11.2019
Dobrý den, co přesně bylo špatně se silnicí od Rudy směrem na Nové Strašecí, že se zde musí opravovat z mého pohledu naprosto vyhovující část silnice? Dále se chci zeptat, jestli oprava silnice z Lišan na Krupou je již hotova a tudíž bude opravený úsek končit cca 500 metrů před křižovatkou na Krupé? Velice děkuji za odpovědi. S pozdravem Ježek

Dobrý den,

důvod rekonstrukce uvedl vlastník komunikace (v tomto případě Středočeský kraj) jako opravu povrchu a mostu v tomto úseku. Pokud byste požadoval podrobnější odůvodnění, kontaktujte prosím kraj. Komunikace z Lišan na Krupou je již průjezdná, probíhají zde však stále práce na silnici. Opravený úsek bude končit v místě, kde uvádíte. V tomto rozsahu se vlastník silnice (Středočeský kraj) rozhodl komunikaci opravit.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 11.11.2019
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, na kdy je plánováno otevření aquaparku v Rakovníku? Děkuji Svobodová

Dobrý den,

otevření bazénu je plánováno na začátek roku 2020.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 04.11.2019
Dobrý den, prosím, plánuje město realizovat rekonstrukci ulice Jiráskova?

Dobrý den,

město rekonstrukci ulice Jiráskova určitě plánuje, avšak rekonstrukce probíhají v koordinaci se síťaři. Každý rok se provádí aktualizace těchto koordinací, v tuto chvíli máme od síťařů informaci, že do ulice Jiráskova se výhledově dostanou nejdříve v roce 2023-2024. Jakmile budou mít síťaři dokončeno, může rekonstrukci povrchů realizovat město. Nicméně tyto termíny neznamenají, že jakmile síťaři skončí, začne rekonstrukce povrchů, protože samozřejmě bude záležet na aktuálních finančních možnostech města v tom daném roce.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 01.11.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká vyhláška města upravuje rozdělávání ohňů. Je možné v těchto dnech, kdy nehrozí vznik požáru ze sucha, na zahradě rozdělat oheň samozřejmě pod dohledem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

město tuto záležitost vyhláškou neupravuje. V rámci zákona o ovzduší se v otevřených ohništích smí pod odhledem pálit pouze suchý rostlinný materiál. Rozdělávání ohně je však upraveno protipožárními nebo požárními předpisy Hasičského záchranného sboru příslušného kraje. Před pálením většího množství, např. listí, doporučujeme využít aplikaci "Evidence pálení" (https://paleni.izscr.cz/), která slouží k ohlášení plánovaného pálení místně příslušnému Hasičskému záchrannému sboru. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 31.10.2019
Dobrý den, kolem Rakovnického potoka, v ulici Kuštova a přilehlých částech Rakovníka pozoruji již delší dobu zvýšený výskyt potkanů. Potkani ztratili ostych a pobíhají nejen kolem potoka, ale i v ulicích a to i ve dne. Jen včera jsem jich ve 14.30 napočítala 8. To je s největší pravděpodobností známka jejich přemnožení. Prosím, plánuje město deratizaci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v současnosti probíhá v součinnosti s Ravosem pravidelná podzimní deratizace potkanů. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 31.10.2019
Dobrý den, bude provedena výměna světla v ulici Zd.Štěpánka, která je schovaná v keřích za bytovkou Luženská 2128? Ostatní světla už jsou nová, jen toto zůstává. Děkuji

Dobrý den,

ano, toto světlo bude vyměněno v rámci rekonstrukce ulice Zd. Štěpánka.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 30.10.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké budou všechny obchody na místě, kde se staví Kaufland. Děkuji za odpověď Horáková

Dobrý den,

vedle Kauflandu bude vybudován hobby market, nemáme informaci o dalších obchodech/krámcích. Tuto informaci by Vám poskytl investor stavby.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 10.10.2019
Dobrý den, bylo by možné nechat odtáhnout vraky vozidel v ulici Pod Nemocnicí, které zabírají parkovací místa v okolí areálu Arborea? Je zde několik nepojízdných vozidel, které se v poslední době staly lákadlem pro vandaly!! Bylo by možné je nechat odstranit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za podnět, nicméně vozidla v této lokalitě nenaplňují, dle novely zákona 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, znaky autovraku a bohužel s nimi nemůžeme podle tohoto zákona nakládat.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

 

Jirka Cafourek, 09.10.2019
Dobrý den, mám dotaz na osvětlení pokud se jde z města (od divadla) na sídliště na Pražské ulici je osvětlena silnice a dále cestička parkem, ale pokud jdete do sídliště je nejbližší lampa až na rohu u domu. Tato lampa (R.2.24) stále zhasíná. Nešlo by s tím něco udělat?

Dobrý den,

děkujeme za podnět, odbor správy majetku zajistí opravu této lampy.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 04.10.2019

Stránka