Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Stránka

Dobrý den. Chtěl bych vás požádat, aby jste na parkovišti před UNIQA pojišťovnou na Vrchlickém náměstí srovnali terén, aby se tam po dešti netvořila hluboká louže.

Dobrý den,

odbor správy majetku o nerovnosti terénu v této lokalitě ví. Úpravy děr jsou plánovány a v blízké době budou lokálně vyspraveny.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 14.08.2019
Kdy už konečně dojde k vyhodnocení trapného parkovacího systému na náměstí a kdy bude rozhodnuto, zda držitelé ZTP budou moci parkovat bezplatně a nebo bude Rakovník dále jedničkou v republice a Evropě a obírat invalidy dále o peníze.

Dobrý den,

Hodnotící zpráva parkovacího systému na Husově náměstí byla předložena radě města na své 22. schůzi, která se konala dne 14. 8. 2019. Zpráva vyhodnotila systém po 11 měsících provozu. Členové rady vzali zprávu na vědomí, rozhodli ponechat současný parkovací systém beze změn a uložili odboru správy majetku zahájit jednání o cenové nabídce na zavedení mobilní platby/MPLA pro parkovací systém na Husově náměstí. Zpráva je k nahlédnutí a stažení zde:

e_download.php?file=data/faq/odpoved713_1.pdf&original=Hodnotici_zprava_parkovaciho_systemu.pdf

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 22.08.2019
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by bylo možné umístit přechod pro chodce v ulici Dukelských hrdinů naproti Falcu, nebo OSSZ. Lidé tam často přechází i tak. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v současné době necháváme zpracovat cenovou nabídku na umístění přechodu v této lokalitě, nejedná se totiž pouze o namalování přechodu. Je potřeba vzít v potaz přípravu pro bezbariérové snížení na obou stranách přechodu, dlažbu pro nevidomé, vyznačení vodorovného značení a v neposlední řadě souhlas policie, včetně povolovacího procesu (jedná se o státní silnici).

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 22.08.2019
Dobrý den, pane Cafourku. Dne 19. 7. 2019 jste mi odpovídal na dotaz, v jakém stavu je hodnotící zpráva o novém systému parkování. Psal jste, že se finalizuje. O měsíc podzději pokládám tentýž dotaz - doufám, že odpovědí nebude, že se stále finalizuje. Prosím o zaslání zcela konkrétního URL (odkazu), kde je zprávu možno přečíst. Toliko první část mého příspěvku, druhá se týká dokumentu o novém systému parkování, který jste vložil do příspěvku ze dne 2. 8. Píše se, mj.: "V první řadě se jedná o scanner registračních značek, který výrazně urychlí vjezd i výjezd ze systému." Mohl byste mi ozřejmit, k čemu přesně skener RZ slouží, když se mi 3x v rozmezí duben/květen/červen stalo, že jsem musel použít lístek pro to, aby se zvedla závora? Nechce se mi věřit, že bych měl takové "štěstí", že zrovna ve dnech, kdy jsem náměstí opouštěl já, skener jako na potvoru nefungoval. Pozn.: A soudě dle počtu lístků, které se váleli kolem závor, je používá větší než malé množství řidičů. Pevně také dufám, že MěÚ zajišťuje pravidelný úklid tohoto nepořádku. Petr Šíma

Dobrý den pane Šímo,

hodnotící zpráva byla předložena radě města na 22. schůzi, která se konala dne 14. 8. 2019 a je ke stažení zde e_download.php?file=data%2Feditor%2F525cs_3.pdf&original=Hodnotici_zprava_parkovaciho_systemu.pdf&fbclid=IwAR36sEcY_1iZ_aZZkiD1lJBSnd5cDK8cJq0Oca7cZ3R2zz2i7Z-dBj8gp9I

Skener RZ je pomocný nástroj pro urychlení vjezdu a výjezdu ze systému. Jsme si vědomi toho, že skenování RZ není stoprocentní, záleží na více faktorech (typ RZ, znečištění RZ, zaměnitelnost písmen a čísel - např. 3-8, B-8, O-D, I-1, což jsou nejčastější záměny). Pravý výjezdový skener a oba vjezdové skenery fungují ve většině případů bez problémů. Na levý výjezdový skener probíhá reklamační řízení.

Úklid lístků, které zde nechávají bezohlední řidiči, je zajišťován každé ráno před osmou hodinou.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

 

Jirka Cafourek, 20.08.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou v Rakovníku kontejnery na použitý olej z kuchyně? Jestli ano, tak kde je najdu? Děkuji za odpověď. Porubčanová

Dobrý den,

nádoby na opotřebovaný potravinářský olej a tuk jsou v Rakovníku v těchto lokalitách: ul. Spalova, ul. Vinohradská, ul. Pod Václavem, ul. V Jamce vrchní část, ul. V Jamce spodní část, ul. Pod Nemocnicí, sídliště V Lukách, ul Čsl. Legií, ul. Ot. Beníškové, ul. Průběžná, ul. Fibichova, ul. S.K.Neumanna, ul. Kuštova, ul. Keramiků, sídliště Šamotka.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 14.08.2019
Dobrý den, myslím, že nejen mně obtěžuje řev letounu,který předvádí akrobacii na místním Letišti.Doporučuji jeho vykázání mimo dosah města. Kyselý

Dobrý den,

přestože jsme si vědomi, že Aeroklub Rakovník neporušuje žádnou vyhlášku, rušení nočního klidu, ani nic dalšího, kontaktovali jsme klub s prosbou, zda by nebylo možné posunout zahájení létaní alespoň o hodinu a zda by nebylo možné zvážit situování akrobacie dále od obytných částí města, kvůli stížnostem od občanů.

Bylo nám odpovězeno, že stížnosti se pravděpodobně týkají soutěže Rakovnický Skyleader pohár, která probíhala  od 26.7. do 27.7. "Létalo se vždy až po osmé hodině a to jen z důvodu vysokých denních teplot. Jsme si vědomi hlukové úrovně akrobatických letadel a tomu jsme přízpůsobili a nadále přizpůsobujeme provoz. Co se týče využívání prostorů, tak v rámci soutěže se létá v krychli tzv. Boxu o rozměrech 1km x 1km x 1km se spodní stranou nejníže 300m nad zemí, většinou však  600m nad zemí a středem nad letištěm. Pro nácvik akrobacie využíváme hlavě prostory jižně a severně letiště v dostatečné vzdálenosti od obydlí. V minulosti jsme měli několik stížností, že v rámci soutěže létáme přímo nad barákem, ale subjektivní pocit pozorovatele nebyl vyložen správně, protože při dodržení tzv. Boxu bylo letadlo minimálně 2,5km horizontálně vzdálené od pozorovatele."

Dále v odpovědi uvedli, že bohužel nejvíce stížností v minulosti obdrželi od obyvatel, kteří si zakoupili nemovitosti nebo stavěli v blízkosti letiště a pak si stěžovali, že je obtěžuje jejich provoz. Na druhou stranu je těší podpora obyvatel, kteří žijí ve stejných lokalitách a vysloví potěšení, že akrobacii mohou sledovat a vyjařují údiv nad umem akrobatických pilotů.

 

Aeroklub Rakovník chce, aby létání bylo pro potěšení a nezpůsobovalo problémy ostatním, proto v minulosti přijali několik nepopulárních protihlukových opatření.

 

Na závěr bylo připomenutot, že některý rušivý provoz nemusí být veden z našeho letiště, jelikož je letiště veřejným vnitrostátním. Je potřeba informovat občany, aby si zapsali registrační značku letadla, čas a přibližnou polohu a předali Aeroklubu tuto informaci. V současné době na nedalekých letištích probíhá intenzivní výcvik pilotů, kteří velice často využívají letiště Rakovník a ne vždy postupují dle protihlukových postupů. Kontakt na Aeroklub Rakovník: https://www.aeroklub-rakovnik.cz/kontakt.html

 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 08.08.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s prací na sběrném dvoře města. Bydlíme na sídlišti Pod Nemocnicí a dost často nás v noci budí nákladní vozidla sběrného dvora, které přivážejí a překládají kontejnery. Hluk (skřípání, vrzání a rány)je slyšet přes celé sídliště a je velmi intenzivní. Děje se tak třeba ve dvě v nocia nedá se tady tak v klidu spát. To pro ně neplatí noční klid? Dost nás to zde obtěžuje. Kdo s tím může něco udělat? Děkuji za odpověď K. Krobová Děkuji K.Krobová

Dobrý den,

kontaktovali jsme oblastního manažera společnosti Marius Pedersen, který nám sdělil, že se nejedná o provoz sběrného dvora jako takového, ale probíhá zde překládání kontejnerů v rámci jedné jejich zakázky. Toto převážení probíhá třikrát v týdnu, je bohužel nepravidelné a někdy vyjde až v nočních hodinách. Tento stav prý trvá již po dobu zhruba 5 let. Zmínil, že překládání trvá maximálně 20 minut, nicméně chápe, že to může být obtěžující. Sdělil nám, že se pokusí něco s tímto stavem udělat a co nejvíce eliminovat překládání kontejnerů v nočních hodinách. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 02.08.2019
Proč nejsou pod odkazem Městské policie fotky a číslo policistů?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dne 25. 5. 2018 vstoupilo v platnost nové obecné nařízení o ochraně osobních údajů GDPR a po domluvě s pověřencem pro ochranu osobních údajů bylo doporučeno, aby byly údaje strážníků z webových stránek odebrány.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 02.08.2019
Dobrý den, jezdím několikrát ročně na kontrolu k lékaři na náměstí. Jsem držitelem průkazky ZTP a nevím jak se změnilo parkování proti dřívějšku, kdy byla na výjezdu závora a výběrčí budka.

Dobrý den,

v loňskem roce došlo k modernizaci parkovacího systému na Husově náměstí. Veškeré změny jsou popsány v dokumentu, který stáhnete na následujícím odkaze: e_download.php?file=data/faq/odpoved706_1.pdf&original=Zm%C4%9Bna%20parkovac%C3%ADho%20syst%C3%A9mu.pdf 

V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat buď přímo mě (jcafourek@murako.cz, 313 259 173) nebo referentku odboru správy majetku p. Vostárkovou (pvostarkova@murako.cz, 313 259 120)

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 02.08.2019
Dobrý den. Hledal jsem informace ohledně uzavření komunikace Rakovník - Lišany - Krupá na zdejším odkazu Bezpečné Rakovnicko. https://bezpecnerakovnicko.cz/kriminalita-a-bezpecnost/dopravni-situace/uzavirky/ Již historické informace vypadaly slibně, ale aktualizace kulhá. Informace k uzavírce jsem si dohledal jinde, nicméně zde uváděný odkaz by měl být aktualizován a nebo by měl být smazán. Jiří Frank

Dobrý den,

Vámi uvedené stránky nejsou pod správou MěÚ Rakovník. 

S pozdravem 

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 31.07.2019

Stránka