Jednorázový příspěvek 5 000 Kč na dítě

Příspěvek 5 000 Kč

O dávku mimořádného příspěvku ve výši 5 000 Kč na dítě bude možné rovněž požádat od 15. srpna 2022 na určených kontaktních místech veřejné správy: krajské úřady, matriční úřady, obecní úřady a úřady městských částí nebo městských obvodů.

Inflaci a růst životních nákladů v současné situaci asi pociťuje každý. Jednou z nejzranitelnějších skupin jsou právě domácnosti, ve kterých žijí děti.

Cílem je pomoci co největšímu počtu z nich, proto rodinám se středními a nízkými příjmy vyplatíme jednorázový příspěvek 5 000 Kč na každé dítě.

• Nárok na příspěvek mají děti narozené od 2. srpna 2004 do 31. prosince 2022.
  • Příjmy domácnosti nemusíte dokládat, jen potvrdíte, že v roce 2021 nepřesáhly milion.
  • Peníze vám přijdou do 30 dnů od podání žádosti. Pomohou vám s náklady na vybavení pro školáky nebo na kroužky.

Jak příspěvek získat:

Nepobírám přídavek na dítě:

• Podat žádost bude možné od 15. srpna na stránkách MPSV v jednoduchém formuláři. Budete potřebovat jen elektronickou identitu občana (bank ID, NIA ID apod.) Druhou možností je přijít osobně na vybrané pracoviště Czech POINT (na krajském, městském nebo obecním úřadu). Nezáleží na tom, zda jste zaměstnáni nebo na mateřské či rodičovské, případně bez práce nebo podnikáte. Příspěvek je určen pro všechny děti do 18 let, které žijí v rodině, jejíž příjem v minulém roce nepřesáhl 1 000 000 Kč hrubého. O příspěvek mohou žádat rodiče, adoptivní rodiče nebo pěstouni dítěte.

Pobírám přídavek na dítě

• Pokud jste v červenci pobírali PŘÍDAVEK NA DÍTĚ, které nedosáhlo před 2. srpnem dospělosti, pak tento jednorázový příspěvek 5000 Kč dostanete automaticky a nemusíte o nic žádat.První  platby už dorazily na účty, další budou následovat. Příspěvek dostanete nejpozději s přídavkem na dítě v průběhu srpna.

Nejčastější otázky a odpovědi najdete ZDE nebo na webu MPSV.

otazky_odpovedi_A4_final.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 2,97 MB