Tisková zpráva - Rekonstrukce Luženské ulice se zahájí ještě letos

Tisková zpráva 3. 10. 2014

Rekonstrukce Luženské ulice se zahájí ještě letos

Město Rakovník ještě v letošním roce zahájí rekonstrukci Luženské ulice. Rada města, v návaznosti na zastupitelstvem schváleném přijetí dotace z Regionálního operačního programu Střední Čechy, rozhodla uzavřít smlouvu s vítězem zadávacího řízení na realizaci rekonstrukce společností Berger Bohemia, a. s., Plzeň za celkovou cenu 19 357 890 vč. DPH.

„Projektantem odhadované náklady na rekonstrukci ulice byly zhruba 25 mil. Kč. Město Rakovník má přislíbenou dotaci v maximální výši 19,3 mil. Kč. Vzhledem k tomu, že cena z výběrového řízení je nižší, než projektantův odhad, bude snížena i částka dotace. Aktuálně počítáme s částkou okolo 14 mil. Kč,“ řekl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl.

S rekonstrukcí Luženské ulice se začne v polovině listopadu a dokončena bude v první polovině příštího roku. V rámci rekonstrukce navíc provede Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka rekonstrukci vodovodu a opravu kanalizace v hodnotě cca 5 mil. Kč.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

3. 10. 2014 Zobrazit méně