Tisková zpráva - Město se připojuje k petici ve věci řešení problematiky veřejného pořádku a soc. záležitostí

Tisková zpráva 16. 9. 2014

Rakovník se připojuje k petici ve věci řešení problematiky veřejného pořádku a soc. záležitostí

Vedení města Rakovníka se rozhodlo připojit k petici organizované Svazem měst a obcí České republiky ve věci řešení problematiky veřejného pořádku a sociálních záležitostí. Občané si mohou text petice najít na internetových stránkách města www.mesto-rakovnik.cz a petici je možné podepsat u vchodu do historické budovy radnice v tzv. „prosklence“.

„Obrátila se na nás výkonná ředitelka SMO ČR paní Mgr. Vidumetzová s výzvou, abychom se k petici připojili a umožnili její podpis také občanům města,“ řekl starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl.

Petice obsahuje šestibodový výčet problematických faktorů a SMO ČR se touto peticí obrací na vrcholné státní instituce, které by měly bezodkladně řešit některé problematické faktory vedoucí ke zvýšenému sociálnímu napětí v obcích a městech po celé České republice.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Text petice je možné si přečíst zde.

22. 9. 2014 Zobrazit méně