Druhá etapa rekonstrukce sídliště Bendovka ukončena

V pátek 23. června proběhlo slavnostní ukončení druhé etapy rekonstrukce sídliště Bendovka. Slavnostního zahájení se zúčastnili starosta Pavel Jenšovský, zástupce zhotovitele společnosti Froněk, Rakovník pan Kamil Hrbek, projektanti Libor Křižák a Petr Křižák a technický dozor investora pan Karel Endyš. Druhá etapa rekonstrukce sídliště Bendovka stála 9,5 mil. Kč a město Rakovník získalo od MMR ČR dotaci ve výši 4 mil. Kč.

„Druhá etapa rekonstrukce zdejšího sídliště byla v Rakovníku posledním projektem, který byl podpořen z programu Regenerace panelových sídlišť Ministerstva pro místní rozvoj. Program byl již ukončen a jsem rád, že se nám s jeho pomocí podařila zrekonstruovat i velká část Bendovky,“ řekl starosta Pavel Jenšovský a dodal: „Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě i samotné realizaci projektu. Věřím, že nově upravené prostředí sídliště ocení zejména ti, kterým má sloužit, tedy místní občané.“

Samotný projekt řešil zejména problematiku parkování, v rámci projektu se podařilo vybudovat 33 parkovacích míst navíc oproti původnímu stavu. Došlo také k obnově a vybudování nových pěších komunikací, opravě stávající komunikace a vybudování ploch pro kontejnery. Samozřejmostí byla také obnova veřejného osvětlení.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

26. 6. 2017 Zobrazit méně