Vydáno nařízení o zákazu vstupu do lesů!

Jak je již všeobecně známo, došlo u Olešné k rozsáhlému požáru lesů. Požár zasáhl cca 30 ha Městských lesů Rakovník, dále pak lesy obce Chrášťany a dalších vlastníků. Dohašování a kontrola prostoru bude ještě nějakou dobu probíhat. Okamžitě se však rozjela tzv. katastrofická turistika. Lidé z širokého okolí se do daného prostoru přicházejí podívat, přičemž ovšem ztěžují práci složek IZS, ohrožují vlastní bezpečnost a k dovršení všeho odhazují do suchých porostů nedopalky cigaret. Na základě doporučení hasičů a správce lesa se proto dne 4. 8. 2015 sešla mimořádná rada, která schválila vydání nařízení, jímž se dočasně zakazuje vstup do lesů ve vlastnictví města v katastrálním území Olešná u Rakovníka a Chrášťany u Rakovníka. Zákaz prozatím platí do 23. 8. 2015, kdy by mělo postupně dojít ke změně klimatických podmínek. Věřím, že toto opatření zabrání dalším škodám a povede ke zklidnění situace.

starosta JUDr. Pavel Jenšovský

5. 8. 2015 Zobrazit méně