Vyzkoušejte si moderní komunikaci města

Od března roku 2019 se Město Rakovník rozhodlo využívat nový informační systém MOBISYS, díky kterému Vám může nabídnout službu MojeObec.

Služba MojeObec plní nejen funkci varovného a informačního systému, kdy můžete být informování prostřednictvím zpráv doručovaných buď prostřednictvím klasických SMS nebo e-mailů nebo prostřednictvím tzv. Chytrých SMS. Ty Vám mohou být doručovány prostřednictvím mobilní aplikace MojeObec, která je k dispozici zdarma v obchodu Google Play a App Store. Skrze tuto aplikaci mají občané možnost přijímat informační servis (například upozornění týkající se platby za odpady) nejen ze své domovské obce, ale případně také z dalších obcí dle zájmu. Aplikace ovšem umožňuje i oboustrannou komunikaci a občané tak nově získávají možnost zapojit se do dění své obce pomocí tzv. hlášení, prostřednictvím kterých mohou úřad informovat mimo jiného i o problémech v obci. Balíček služeb aplikace doplňuje přehled nejdůležitějších kontaktů spojených s obcí, např. kontakty na úřad, ohlašovny poruch a jiné důležité kontakty. Aplikace MojeObec je v současnosti k dispozici pro všechny chytré mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS (iPhone).

mojeobec

A jak na to konkrétně? Stáhněte si zdarma aplikaci MojeObec. V případě telefonu iPhone z internetového obchodu App Store a pokud vlastníte telefon s operačním systémem Android, tak z internetového obchodu Google Play. Při prvním spuštění aplikace Vám bude nabídnuta registrace k tzv. domovské obci a jejím informačním kanálům. Volba domovské obce je velmi důležitá, neboť občané mají možnost podávat hlášení pouze ve své domovské obci. Zvolená domovská obec se dá ovšem později v aplikaci kdykoliv změnit.

Dále registrace nabízí možnost připojit se k informačním kanálům ostatních obcí. Jakmile občan potvrdí svůj výběr, je služba plně aktivní.
Po dokončení registrace je uživatel přesměrován na úvodní stránku své obce – stránku Home, a dále jsou mu k dispozici stránky Zprávy, Hlášení a Nastavení. Uživatelské rozhraní aplikace je dostatečně přehledné a intuitivní, ale pokud by snad uživatel přece jenom potřeboval pomoci, je mu ke každé jednotlivé stránce k dispozici nápověda.

Majitelé klasických mobilních telefonů se ke službě mohou registrovat pomocí unikátního registračního kódu, který je nutné zaslat z mobilního telefonu občana na telefonní číslo 777 080 880. Registrační kód má podobu REG RAKOVNIK. V případě, že již obec nechcete nadále sledovat, odešlete na stejné číslo SMS ve tvaru ODREG RAKOVNIK.

Upozorňujeme, že ve všech případech vidí registraci pouze majitel telefonu, nikdo jiný. Tedy ani městský úřad. V aplikaci není zřejmé jméno toho, kdo se registroval. Je vidět pouze počet účastníků přihlášených k odběru informací.

11. 3. 2019 Zobrazit méně