Rakovnická sokolovna se stala Národní kulturní památkou

Rakovnická sokolovna se stala Národní kulturní památkou

Rakovník se může pyšnit další novinkou. Rakovnická sokolovna, jako první památka ve městě, se stala Národní kulturní památkou. O tom, že se tato modernistická stavba zařadí mezi nejcennější památky České republiky, rozhodla vláda.

„Rakovnická sokolovna se tak zařadila po bok takových památek, jako je hrad Křivoklát, Pražský hrad, nebo Karlův most,“ řekl starosta města Pavel Jenšovský a dodal: „Zařazení sokolovny mezi Národní kulturní památky nás velmi potěšilo a věříme, že nám toto zařazení rozšíří možnosti dotací na opravy této cenné budovy.“

Rakovnická sokolovna byla otevřena v roce 1914 a v roce 2014 proběhly oslavy 100. výročí otevření. Město Rakovník jako vlastník průběžně sokolovnu opravuje. V loňském roce došlo k odvodnění objektu a opravě spodní části lícových cihliček.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

23. 2. 2017 Zobrazit méně