Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je jedna plus jedna 

Stránka

Dobrý den, chci si zažádat o kompostér, jak mám v tomto případě postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

žádosti o kompostéry vyřizuje pan Štrougal (pstrougal@murako.cz, 313 259 118) nebo paní Škvárová (mskvarova@murako.cz, 313 259 129). kontaktujte prosím jednoho z nich a domluvte se na dalším postupu.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 20.03.2019
Dne 15.3.2019 jsem byla napadena psem p. Z. /Ř./. Volala jsem Městskou policii a ta k incidentu přijela. Mezi tím jsem ztratila vědomí. Městská policie nevolala sanitku a sama mě odvezla do nemocnice. Pes mě kousl do levé ruky a rána mi začíná hnisat. Do dnešního dne jsem se nedozvěděla, zda jmenovaný pes byl pravidelně očkován na vzteklinu atd. Ještě ten den po vyšetření a ošetření mě propustili z nemocnice a odkázali mě na Městskou policii o sdělení údajů o očkování psa. Na Městské policii jsem byla odbyta s tím, že pes měl košík. Chtěla bych odpověď, zda byl pes očkován a pravidelně veterinárně vyšetřován. Od pátku navštěvuji pohotovostní službu kde se mě ptají zda pes byl očkován a já nevím. Chtěla bych se zeptat zda mám kontaktovat Hygienickou stanici.

Dobrý den,

jak jste byla již vyrozuměna velitelem Městské policie, celá událost se bude předávat na příslušný odbor k dalšímu šetření. Nepříjemný incident byl diskutován také na veřejném zasedání zastupitelstva města, kde jste byla přítomna. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ 

Jirka Cafourek, 19.03.2019
Dobrý den, prosím o informaci,jestli v letošním roce lze požádat o půjčku z "Fondu rozvoje bydlení města" na opravy obytných budov a jaký je termín podání žádosti. Předem děkuji za odpověď. Z.Levová

Dobrý den,

v souvislosti s legislativními změnami v oblasti poskytování úvěrů obcemi bylo poskytování nových zápůjček z fondu rozvoje bydlení v roce 2017 pozastaveno a z důvodu nejednotnosti právních výkladů zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, nebylo v následujících letech 2018 a 2019 zastupitelstvem města vyhlášeno výběrové řízení na poskytnutí zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení města Rakovníka.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

 

Jirka Cafourek, 18.03.2019
Zdravím a chci se zeptat, zda město plánuje rozmístit kontejnery na hliníkové plechovky od piva a limonád? V Berouně je již mají! Děkuji Rohlenová Hana.

Dobrý den,

v současné době tyto kontejnery nejsou plánovány.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 14.03.2019
Zdravím a prosím a informaci, zda budete nějakým vhodným způsobem měnit systém dopravy na náměstí? Vzhledem k tomu, že je tam poliklinika a čekací doby u lékařů jsou hodiny a hodiny, tak platby za parkování u držitelů ZTP jsou nesmyslné. Pěšky se tam nedostanou a měsíčně platí stovky korun. Správa města má prvotně zajišťovat komfort svým občanům a ne jim "tahat" peníze z kapes tam, kde to není nutné, obzvláště invalidům. Neznám jiné město v ČR (možná i v Evropě), kde by byl vjezd kamkoliv a parkování kdekoliv pro invalidy placené! Při výstavbě každého marketu je POVINNOST vytvořit bezplatná parkovací místa pro invalidy. Město takovou povinnost nemá? Obzvláště u jediné polikliniky ve městě? Jirková

Dobrý den,

k poslednímu lednu skončila půlroční testovací provoz a nyní se zpracovává hodnotící zpráva, která bude zahrnovat hodnocení provozu, poruchy, finanční prostředky, podněty od občanů atp. Zda ponechat stávající režim, nebo povolit vjezd zdarma i držitelům průkazů ZTP nebo změnit poplatky jiným způsobem, to vše se nyní bude posuzovat. Jakmile bude zpráva vyhotovena, bude samozřejmě zveřejněna. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 05.03.2019
Dobrý den. Je již k dispozici, prosím, hodnotící zpráva o provozu nového parkovacího systému na Husově náměstí? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k poslednímu lednu skončila půlroční testovací provoz a nyní se zpracovává hodnotící zpráva, která bude zahrnovat hodnocení provozu, poruchy, finanční prostředky, podněty od občanů atp. Jakmile bude zpráva vyhotovena, bude samozřejmě zveřejněna.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 05.03.2019
Dobrý den, v ulici Průběžná, proti domu č.p.1853-54 jsou na vzrostlé borovici nalomené větve. Na koho se máme obrátit s prosbou o odstranění těchto větví? Strom je pod hokejbalovým a dětským hřištěm. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

děkujeme za podnět, obraťte se prosím na vedoucího technického oddělení odboru správy majetku Petra Štrougala, pstrougal@murako.cz, +420 313 259 118.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 05.03.2019
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda oplocený pozemek vedle Tesca je výstavba, již několikrát zmiňovaného Kauflandu. Děkuji

Dobrý den,

ano, již zde byla zahájena výstavba obchodního řetězce Kaufland.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 26.02.2019
Dobrý den, bude ještě fungovat služba prevence kriminality? Mohu se někde popřípadě o tuto práci zajímat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

město Rakovník momentálně nemá žádného asistenta prevence kriminality. Výhledově se o toto pracovní místo uvažuje, ale vše je řešeno přes Úřad práce, který hradil vynaložené prostředky na mzdu. Pro bližší informace prosím zkuste kontaktovat ÚP. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 20.02.2019
Dobrý den. Děkujeme za odpověď, co se týká rušení jukeboxem z vinárny. Píšete,že noční klid je v obecně závazné vyhlášce č.3/17, kde je psáno, že tento čas může být upraven. Ano, toto chápeme, ale vinárna tam není mezi výjimkami zmíněná, aby mohla dělat rámus každý pátek a sobotu do 2:00h a přes týden do 24:00. A volání policie je úplně k ničemu, jak už jsme se zmínili v minulém dotazu. No a uznejte, že volat pořád dokola policii když chcete spát a víte, že po odjezdu to bude stejné ne-li horší, je opravdu jen pro silné nervy. Rádi bychom uvítali lepší a hlavně účinnější radu. Děkujeme.

Dobrý den,

jak jsem psal v předchozí odpovědi, obecně je za noční klid považované časové období od 22:00 do 06:00 hod a jiné časy v obci může stanovit obecně závazná vyhláška a jak zmiňujete, tato provozovna se ve výjimkách nenachází. To, že je zde zavírací doba posunuta, ale samozřejmě neznamená, že mohou noční klid porušovat.  

Je možné provést měření hlučnosti, zda je v dané provozovně tento limit porušován. Tento postup Vám již byl prý několikrát vysvětlován, včetně postupu KHS, která měření provádí.

Bohužel jiné řešení, než volat Polici ČR nebo MP, v tento moment není.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 20.02.2019

Stránka