Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Stránka

Dobrý den, bylo by možné provést kontrolu vzrostlých stromů v areálu bývalé mateřské školky (dnes RakoZahrada) na sídlišti Gen. Kholla? Většina stromů (bříz) v zadní části zahrady je značně nakloněna, z některých odpadávají uhnilé větve a vzhledem k jejich výšce se obávám o jejich stabilitu ve větru. Děkuji

Dobrý den,

kolegyně se domluví s nájemci a kontrolu stromů samozřejmě provede.

S pozdravem

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 23. 5. 2017
Dobrý den, nějakou dobu parkuji auto před domem a nejsem sám. V posledních dnech se to někomu nelíbí a posílá do naší ulice policii.Vím že tím porušuji některé dopravní předpisy ale vzhledem k nedostatku parkovacích míst v okolí nemám jinou možnost. Zajímá mě zda je možné si místo na parkování pronajmout od města nebo zda by to neupravila nějaká místní vyhláška?

Dobrý den,

parkování ve městě není upraveno žádnou vyhláškou a řídí se platnými právními předpisy. Město nezajišťuje pronájem konkrétního parkovacího místa za úplatu.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 23. 5. 2017
Dobrý den chci se zeptat na sídlišti Luka opět jako v loni stříkají trávu aby nemuseli sekat uděláte s tím něco aby jsme nekoukali na spálenou louku. Děkuji

Dobrý den,

Váš e-mail jsem přeposlala odboru životního prostředí k prošetření.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 23. 5. 2017
Vážení, mám dotaz k velkoobchodním prodejnám v Rakovníku. V potravinových prodejnách je velký výběr známých majitelů,ale velkoobchodní prodejna s průmyslovým zbožím není žádná - znám BauMax, Bauhaus, OBI, Hornbach.Rakovník o tento typ prodejny nemá zájem, nebo naopak tyto prodejny nemají zájem o Rakovník? Podle mého názoru v bývalém okresním městě by tento druh prodejny měl být. Kde je některý nejbližší? Děkuji a zdravím, Josef Fencl

Dobrý den,

podle našich informací nemají tzv. největší hráči na trhu o prodejnu v Rakovníku zájem. Podle investora, který bude stavět OC Kaufland, však součástí tohoto obchodního centra bude i menší hobbymarket.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 12. 5. 2017
Dobrý den, nedávno jsme obdrželi oznámení o výstavbě plynových přípojek v ulici Nad Jamkou. Plánuje se také rekonstrukce dalších sítí včetně komunikace? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle našich informací bude rekonstrukce plynovodu probíhat v roce 2018. Jakmile budeme vědět termín dokončení, můžeme začít plánovat rekonstrukci celé komunikace. V současné době je rekonstrukce komunikace vyprojektovaná a pracujeme na vydání stavebního povolení. Budeme tedy připraveni ulici kompletně zrekonstruovat, a to ihned po rekonstrukci veškerých sítí.

Věříme, že se v příštím roce podaří celou akci ve spolupráci se síťaři zrealizovat.

S pozdravem 

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 12. 5. 2017
Dobrý den na zastavce u domu v Pražské 2253 je už dlouho díra.Je to v majetku města nebo kraje.Děkuji

Dobrý den,

zastávka je v majetku města, díra bude v nejbližší době opravena.

S pozdravem

A. Štulajterová

Alida Štulajterová, 9. 5. 2017
Dobrý den. Jaký je osud mého dotazu (včetně fotografií) ohledně černé skládky na boku lesoparku Jamka? Proč nebyl dosud zodpovězen? Jiří, Fojtíkova 2402

Dobrý den,

velmi se omlouvám, muselo dojít k nějaké chybě, že Vám odpověď, kterou jsem zadávala 20. dubna nebyla odeslána. Otázka i odpověď jsou zveřejněny na 2. straně dotazů, viz zde.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 5. 5. 2017
Dobrý den, několikrát do roka v naší ulici /Hwiezdoslavova/ projíždí vozidlo s kartáči, což je v pořádku,ale nikdo o tom předem neví. Odhaduji ,že na 50% stojí auta, takže úklid je k ničemu.Vše by vyřešila značka zákazu zastavení s dodatkovou tabulkou přibližného času. Je to možné?

Dobrý den,

v rámci města dochází v průběhu roku k několika způsobům čištění. Ve Vámi zmiňovaném případě se jedná o tzv. průběžné čištění, kdy se čistí místa, na nichž nestojí auta. Je totiž pravděpodobné, že při příštím čištění budou stát auta jinde.

Kromě zmiňovaného probíhá na území města ještě tzv. blokové čištění, kdy se vše vyparkovává a čistí se celé veřejné prostranství v dané lokalitě, a to vč. vpustí. Na základě stížností obyvatel jsme ustoupili od instalace trvalých značek se zákazem zastavení, protože docházelo k odtahům - lidé si nepamatovali pravidelný úklid a pak museli hradit odtahy. V současné době se odtahuje pouze při blokovém čištění, na které upozorňujeme občany v dané lokalitě dostatečnou dobu dopředu přenosnými značkami.

Samotný způsob instalace značek je navíc pro město velice nákladný a znamenal by nutnost instalovat několik trvalých značek v každé ulici, konkrétně ve Hwiezdoslavově ulici by se jednalo o 6 značek, přičemž cena instalace jedné značky je cca 8 tis. Kč.

Město Rakovník se naopak snaží počty značek snižovat, a to i s ohledem na to, že v roce 1997, kdy ve Vámi zmiňované lokalitě došlo ke zrušení značek upravujících přednost,k stála údržba značek cca 300 tis. Kč ročně. Peníze raději investujeme do nových komunikací vč. sítí, jako tomu bylo i v lokalitě, kterou zmiňujete.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterov, 4. 5. 2017
Dobrý den, právě byla v ulici Fojtíkova u kotelny odstraněna bagrem lavička i se zarostlým pískovištěm. Znamená to, že se v blízkých dnech dočkáme nového pískoviště a lavičky? Všechny maminky a děti by to určitě ocenily, hřiště nad Normou je neustále plné. Děkuji za odpověď, Klára Jirásková

Dobrý den,

obrubníky po původních pískovištích byly odstraněny z důvodu nefunkčnosti pískovišť, nemožnosti funkce pískovišť v této podobě dle stávající legislativy a zhoršení podmínek údržby zeleně. Náhradou za tato pískoviště je pískoviště v areálu oploceného hřiště, které splňuje veškeré hygienické a bezpečnostní normy. Pískoviště v tomto areálu není, na rozdíl od ostatních hracích prvků, téměř nikdy plně obsazené.

Na Bendovce je ještě jedno funkční pískoviště u domu čp. 2384. Toto pískoviště má vypůjčené Společenství vlastníků bytových jednotek a je za pískoviště plně odpovědné. Pokud byste ve vašem domě měli zájem, je možné stejný postup uplatnit i u vás. Vzhledem k tomu, že se nebude jednat o pískoviště v provozování města, nevztahují se na něj přísné předpisy.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 2. 5. 2017
Dobrý den, soused střílí v okolí na holuby, zřejmě ze vzduchovky. Střílí většinou na střechy okolních domů. Bojím se že tu někoho zraní nebo nám způsobí nějakou škodu. Jak tomu zabránit ? Při činu ho asi těžko chytím. Vystřelí a zase se hned schová. Je nějaký zákaz střílení v zástavbě ? Děkuji

Dobrý den,

v případě, že toto chování souseda opět zaznamenáte, ihned volejte MP Rakovník nebo Policii České republiky. Na odstřel holubů by musel mít Váš soused povolení z odboru životního prostředí.

S pozdravem

A. Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

Alida Štulajterová, 2. 5. 2017

Stránka