Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Dotazy od občanů

Stránka

Jak vím stavební povolení na stavbu Kaufland bylo vydáno v dubnu, nyní je 2 měsíce pryč. Kdy se začne skutečně stavět a kdy by mělo být hotovo? Děkuji Hana

Dobrý den,

stavební úřad dostal informaci o dodavateli, nicméně konkrétní termín zahájení stavby je předmětem privátní smlouvy mezi dodavatelem a investorem. Touto informací stavební úřad tedy nedisponuje. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jiří Cafourek, 20.06.2018
Dobrý den, chci upozornit na propadající kanál na parkovišti Pod Jednotou na Pražské.

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, informace byla předána kolegům k řešení.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 14.06.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda dětské hřiště v parku (za domovem seniorů) je možné zvětšit a upravit pro děti. Je zde několik nedostatků a nic se delší dobu neděje. Např. Dětská skluzavka není přišroubovaná, zlomená houpačka byla odříznutá, ale nebyla již vrácena, chybí zde odpadkový koš, kamínky jako podloží pro děti zde jsou také v malé míře, chtělo by to opět dosypat. Co se týče samotného pískoviště, přestože byl písek dosypán před časem nový, tak nechápu, proč byla zvolena odlišná hrubost písku? Nedrží vlhkost a žádný dětem se nedaří dělat bábovky, což je záměr pískoviště. Pokud si chtějí dělat bábovky, tak se snaží prohrabat na původní jemný písek. Chtěla bych se zeptat, zda je možno ho zvětšit a změnit písek? Pro děti je velikostně malý a to nemluvím o tom, pokud se zde sejdou maminky s dětmi, školka a speciální školka a škola. Děti musí uvnitř stát, protože tam nemají dostatek prostoru. Myslím, že je to pár prken a město by mohlo do budoucí generace investovat pár korun. Desky na překrývání jsou nevyužívány a o to by šel prostor zvětšit. Další dotaz, proč není dětské hřiště větší, vždyť by zde šlo přidat pár atrakcí, aby děti měli větší volbu? Je zde dostatek místa. Uvažuje se vůbec o nějaké revitalizaci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dětské hřiště v parku není možné v současné chvíli zvětšit. Travnatá plocha za hřištěm je součástí projektu revitalizace parku v Čermákových sadech.

V březnu proběhla revize všech dětských hřišť v Rakovníku a veškeré opravy se nyní provádějí postupně. Úpravy provádí Údržba městských komunikací a z kapacitních důvodů není možné provést úpravy všech hřišť najednou. Nemusíte mít strach, Vámi zmíněné nedostatky budou opraveny, jakmile přijde řada na toto hřiště. Chybějící odpadkový koš byl nahlášen referentovi odboru správy majetku, v nejbližší době bude nahrazen. Co se týče pískoviště a dosypání nového písku, odlišnou hrubost písku zvolil dodavatel z důvodu změny norem pro písek na dětských hřištích. Dle změn musí být bohužel používaný tento typ. Samotné zvětšení pískoviště se v tuto chvíli také neplánuje. Možná se to nezdá, ale pískoviště je nejnákladnější prvek dětských hřišť. Realizace tohoto stojí bezmála 35.000,- Kč, kdy do ceny nejsou započítány budoucí náklady na údržby. Desky na překrývání jsou využívány, město má sepsanou smlouvu na uzavírání pískovišť ve svém vlastnictví, každé ráno je otevřeno a večer opět zakryto. Na dotaz, proč není hřiště větší, bylo částečně zodpovězeno v úvodu odpovědi. Nicméně přidání několika atrakcí může být předmětem diskuze. Doporučuji zkontaktovat kolegu Aleše Záblockého (azablocky@murako.cz, 313 259 152) nebo se za ním zastavit osobně na odbor správy majetku a sdělit mu Vaše představy. Většinou není problém změny realizovat, pokud odpovídají normám pro dětská hřiště.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 08.06.2018
Dobrý den, kdy bude kompletně dokončena rekonstrukce Hornické ulice? Mám na mysli nedodělky jako např. zapískování zámkové dlažby, napojení obrubníků na schody, zatravnění, osázení zelení a pod. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

část pískování již proběhla, zbytek zapískování bude probíhat tento, v případě nutnosti, příští týden. Projekt na zatravnění je již připraven, v současné chvíli probíhá poptávkové řízení.

EDIT: napojení obrubníků na schody bude též dokončeno do příštího týdne.

Přeji hezký den.

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 07.06.2018
Dobrý den, jak bude řešeno parkování na Husově náměstí pro držitele ZTP?

Dobrý den,

na začátku příštího týdne by měl být hotový ceník ohledně nového parkovacího systému na Husově náměstí. Poté ho zveřejníme v tiskové zprávě.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jirka Cafourek, 07.06.2018
Dobrý den, bude se realizovat oprava silnice a chodníku V Jamce ( spodní část), případně kdy? Děkuji. Hana

Dobrý den,

v současné chvíli probíhají projekční přípravy III. a IV. etapy revitalizace sídliště Bendovka, která zahrnuje zbývající část ulice V Jamce, tedy spodní část (III. etapa), východní část ul. Fojtíkovy a ul. Boční (IV. etapa). V průběhu příštího roku bude zahájeno vyřizování stavebního povolení, zahájení prací je v tuto chvíli těžké odhadovat.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jiří Cafourek, 27.04.2018
Dobrý den, chtěla bych tímto upozornit, že na rohu ulic Vysoké a Havlíčkovy chybí již delší dobu kus zábradlí. Bylo by možné ho (pokud možno brzy, nejlépe do konce měsíce :-) :-) ) doplnit a upevnit, aby se senioři (a nejen oni) o něj mohli bezpečně chytit? Děkuji předem.

Dobrý den,

o chybějícím kusu zábradlí víme a již je ve fázi řešení. Do konce měsíce se pravděpodobně nestihne zrealizovat, ale snažíme se o co nejrychlejší opravu.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ 

Jiří Cafourek, 26.04.2018
Dobrý den, prosíme o informaci k stavbě Kauflandu. Chodíme kolem a stále se tam nic neděje. Doufáme že ta brzda je naše královské město Rakovník? Poslední inf. od investora p. ing. že se jenom čeká na povolení. Důchodci z Bendovky

Dobrý den,

stavební povolení je vydané a čeká na právní moc, zahájení stavební činnosti se tedy blíží. 

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jiří Cafourek, 26.04.2018
Dobrý den, chtěl bych se zeptal kolik se platí za svoz komunálního odpadu, a jaká je četnost svozu?

Dobrý den,

za svoz komunálního odpadu se platí poplatek 600,- Kč. Četnost svozu se řídí obecně závaznou vyhláškou města Rakovníka č. 2/2015, volně přístupnou na webových stránkách města. (e_download.php?file=data/uredni_deska/obsah13260_41.pdf&original=OZV_2-519051317-0001.pdf)

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jiří Cafourek, 26.04.2018
Dobrý den, prosím, plánuje město realizovat opravu silnice v ulici Jiráskova? Je to opravdu již v katastrofálním stavu. Štěrk, který se používá na zasypávání děr a propadlin, je po celé ulici. Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

rekonstrukce ulice Jiráskova je v zásobníku projektů, v současné době se zatím nepřipravuje.

S pozdravem

J. Cafourek, tiskový mluvčí MěÚ

Jiří Cafourek, 23.04.2018

Stránka