Rekonstrukce 1. MŠ V Hradbách se blíží ke konci

Rekonstrukce 1. MŠ V Hradbách se blíží ke konci

Rekonstrukce 1. MŠ V Hradbách v Rakovníku se blíží ke zdárnému konci. Prostředí školky se v posledních 2 letech výrazně změnilo, a to díky rekonstrukcím financovaným z rozpočtu města. Úpravy školky, které ještě nejsou u konce, vyjdou na více než 3,5 mil. Kč.

„Snažíme se o rekonstrukce ve všech budovách v majetku města, mateřské školy nevyjímaje. Situace 1. Mateřské školy V Hradbách byla o něco složitější, protože se jedná o budovu v městské památkové zóně. To je také důvod, proč bylo rozhodnuto o opravě fasády bez zateplení,“ řekl starosta Pavel Jenšovský.

V rámci prací došlo v mateřské škole k opravě střechy za téměř 840 tis. Kč, vybudování pergoly za 50 tis. Kč, opravě fasády za 1,85 mil. Kč. Dále rozhodli radní na poslední schůzi rady města o výměně podlahové krytiny z PVC v šatně a na chodbách v přízemí i chodbě v patře za 200 tis. Kč a do konce roku by měla proběhnout ještě výměna 12 oken a dveří a rekonstrukce sociálního zařízení, souhrnně za cca 750 tis. Kč.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

21. 4. 2017 Zobrazit méně