Výběrové řízení na rekonstrukci bazénu zrušeno

Výběrové řízení na rekonstrukci bazénu zrušeno

Rekonstrukce bazénu se odkládá. Rada města po projednání námitek hodnotící komisí vyloučit společnosti VW Walchal, Kroměříž a zrušit veřejnou zakázku na rekonstrukci bazénu.

„Rekonstrukce bazénu je stále naší prioritou. Bohužel jsme nyní museli veřejnou zakázku zrušit. Uchazeče s nejnižší částkou jsme museli vyloučit a další nabídky byly výrazně dražší a my neměli pokryté financování na tak vysoké částky,“ řekl starosta Pavel Jenšovský a dodal: „Nyní řešíme, jak dále postupovat. Zdržení o minimálně půl roku nás ale nemine.“

Město Rakovník má uzavřenou smlouvu na úvěr pro financování bazénu ve výši 100 mil. Kč. Veřejná zakázka na rekonstrukci bazénu byla vypsána loni v červenci, dle původních předpokladů měla být samotná rekonstrukce zahájena v únoru letošního roku. Samotná rekonstrukce, při níž dojde k přebudování bazénu na menší aquapark, potrvá minimálně 1,5 roku.

Alida Štulajterová, tisková mluvčí MěÚ

16. 3. 2017 Zobrazit méně